Yayınlanma Tarihi: 11.11.2020 | Değiştirme Tarihi: 11.11.2020

MasterChef Türkiye'nin 10 Kasım bölümünde 25 bin TL'lik ödülü kim kazandı?

TV8'de ekranlara gelen ve sevenlerini ekran başına bağlayan yemek yarışması MasterChef Türkiye'nin 97. bölümünde 10 Kasım Atatürk özel bölümü izleyenlerle buluştu. Şefler, yarışmanın ilk etabında kırmızı takım ile mavi takımı Atatürk'ün sevdiği yemeklerden oluşan menü ile test etti. Burayı geçen Mavi Takımdan yarışmacılar ödül oyununun ikinci etabında birbirlerine meydan okudu. Peki, Masterchef Türkiye'nin 10 Kasım'da yayımlanan yeni bölümünde 25 bin TL'lik ödülü kim kazandı? İşte büyük ödülü kazanan isim...Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye'de bu akşam ödül oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, ödül oyunu ilk turunda takım oyununda karşı karşıya geldi. MasterChef Türkiye, 10 Kasım 2020 Salı günü Atatürk'ün 82. ölüm yıldönümünde özel bir programla ekrana geldi. Atatürk'ün sevdiği yemeklerden oluşan bir menü, takımların karşısına çıktı. Her iki takım da ödül oyununda bu beş çeşit yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Bir saatlik sürenin dolmasının sonrasında şefler tadım yaparak kazanan takımı açıkladı. İlk turda kazanan Mavi takım oldu. Şefler, Mavi takımın beş yarışmacısına eğlenceli bir oyun hazırladı. Dört etaptan oluşan oyunda yarışmacılar zorlu sorularla sınandı. Tüm bu etaplarda rakiplerini eleyen isim, 25 bin liralık ödülü kazandı.

MASTERCHEF'TE ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'nin 97. bölümünde yeni haftanın takımları arasında bir ödül oyunu oynandı. 10 Kasım Salı günü oynanan özel bölümde Mavi takım, ilk turu kazanan takım oldu. Sonrasında dört etaptan oluşan bir oyun başladı. Mavi takımın beş yarışmacısı, yemek tatma ve aynı zamanda bilgilerini ortaya koyarak yarıştı. Her etapta bir yarışmacının elendiğ oyun şu etaplardan oluşuyordu;

Etap 1: Taze baharatları sıvı hale getirip verdik ne olduklarını bulmaları istendi. İlk turda en az bilen yarışmacı Serhat elendi.

Etap 2: Peynir çeşitleri verip gözleri bağlı şekilde tadım yaptırıp ne olduğunu bulmaları istendi. İkinci turda en az doğru tahmin eden kişi Ebru oldu ve elendi.

Etap 3: Soru- cevap şeklinde bilgi yarışması yapıldı. Bu turda en az bilen Özgül oldu ve elendi.

Etap 4: Çorba tadımı yapıp içindekileri bilmeleri istendi.

Finalde ise en çok bilen Esra oldu ve böylece 25 bin liralık ödülün sahibi oldu.