Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 | Değiştirme Tarihi: 02.11.2020

MasterChef Türkiye'nin 1 Kasım bölümünde elenen isim belli oldu! Peki MasterChef'ten kim elendi?

MasterChef Türkiye'de 11. haftanın elenen ismi oynanan kritik final oyunu sonrası belli oldu. Peki Tanya, Uğur ve Furkan'ın oynadığı eleme finalinde en kötü tabağı yaparak elenen isim kim oldu? Şefler yaptıkları kritik tadımın ardından elenen ismi işte böyle açıkladı...TV8'in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de bu akşam veda eden isim belli oldu. MasterChef eleme gecesinde haftanın eleme adayları arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. İlk oyunda başarılı üç yarışmacı potadan çıkarken kalan yarışmacılar final eleme oyunu oynadı. Son turda rakiplerine daha az başarılı olan yarışmacı, MasterChef 2020'ye veda etti.

MASTERCHEF'TEN KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'nin 1 Kasım Pazar akşamı ekrana gelen 90. bölümünde eleme gecesi heyecanı yaşandı. Mavi takımdan Uğur ve Eray, Kırmızı takımdan Tanya, Serhat, Furkan, Barbaros haftanın eleme adayları olmuştu. Bu yarışmacılar, MasterChef 2020 eleme gecesinde karşı karşıya geldi. Altılı eleme oyununda yarışmacılara ana ürün olarak Trabzon hurması verildi ve bununla yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Bu oyunda en başarılı tabağı hazırlayan Eray oldu. Onu Serhat ve Barbaros takip etti.

Böylece MasterChef final eleme oyununa kalan yarışmacılar Tanya, Furkan ve Uğur oldu. Bu oyunda ise yarışmacılara 75 dakika süre verildi. Bu süre içinde Somer şefin imza tabağı olan Toprak Ana adlı yemek yapılması istendi. Çok teknik gerektiren, yapması zor bu yemek için yarışmacılar kolları sıvadı ve en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Süre bitiminde hazırlanan tabaklar şeflerin beğenisine sunuldu. Bu turda Furkan birinci olurken Tanya, MasterChef'e veda eden isim oldu.