Yayınlanma Tarihi: 02.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 02.11.2021

MasterChef Türkiye kaptanların düellosunu kim kazandı?


MasterChef Türkiye 1 Kasım 2021 tarihli yeni bölümünde, pazartesi akşamlarının klasikleşen 'Kaptanlık oyunu' mücadelesi vardı. Bu oyunun ardından kaptanlar düelloda karşı karşıya geldi. Kırmızı takım adına kaptan Burcu olurken, mavi takımının kaptanı da MasterChef Eren'di. MasterChef kaptanlar düellosunda istenen yemek ise mücverdi. Bu oyunu kazanan isim, önemli de bir avantajı elde etti. Peki MasterChef'te kaptanlar düellosunu kim kazandı? Son bölümde kaptanlar kimler oldu? İşte detaylar...MasterChef Türkiye'de son 12'ye kalan yarışmacılar arasında kaptanlık mücadelesi verild. 1 Kasım pazartesi akşamı TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef son bölümünde yarışmacılardan 20'şer adet midye dolması yapmaları istendi. Şeflerin beğenisini kazanarak kaptan olmak isteyen yarışmacılar, verilen 45 dakikalık sürede tezgahlarının başında ter döktü. Şefler, tadım yaptıkları oyunda 6 kişiyi öne çıkardı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MAVİ TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Öne çıkarılan 6 isim ise, Eren, Araz, Hasan, Azize, Safanur ve Sergen oldu. Şefler, kaptanlık oyununu kazanan ismin MasterChef Eren olduğunu belirtti ve Eren bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu. 

KIRMIZI TAKIM KAPTANI KİM OLDU?

Mavi takım kaptanı Masterchef Eren, bu hafta boyunca mücadelede edeceği rakip takımın kaptanı olarak ise MasterChef Burcu'yu belirledi. Böylece iki isim, kaptanlar düellosunda karşı karşıya geldi.

KAPTANLAR DÜELLOSUNDA NELER YAŞANDI?

MasterChef kaptanlar düellosunda Burcu ile Eren, en iyi mücveri yapmak için karşı karşıya geldi. Şefler, yarışmacılardan 10'ar adet mücveri 30 dakika içerisinde yapmalarını istedi. Öte yandan Somer Şef, mücver ile ilgili bilinmesi gereken püf noktalarını da ekran başındaki izleyicilere ve yarışmacılara aktardı. Öte yandan bu oyunda ilginç de bir yola başvuruldu. Şefler, yemeğini bitiren yarışmacıdan kornaya basmasını istedi. Bu korna sesinden sonra, rakip yarışmacının da yemeğini bitirmek için 1 dakikalık süresi kalacaktı. 

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Yemeğini bitirip kornaya basan ilk isim MasterChef Burcu oldu. Böyle bir avantajla rakibine son 60 saniye vermiş oldu yarışmacı... 

MasterChef 1 Kasım son bölümünde kaptanlardan 10'ar adet mücver isteyen şefler, gerçekleştirdikleri tadım sonrası Burcu'nun bu oyunu kazandığını aktardı. 

 

KAPTANLAR DÜELLOSU AVANTAJI NEYDİ?

Kaptanlar düellosu avantajı, oyun sonrasında hemen açıklandı. Şefler, düelloyu kazanan Burcu’ya verilen avantajın, Mavi takımdan bir yarışmacı ile Kırmızı takımdan bir yarışmacı değiştirebilme hakkını verdi. Bunun karşılığında Burcu, Mavi takımdan Sergen’i alarak yerine Kırmızı takımdan Pelin’i Mavi takıma verdi. Bu değişim sonrasında takımların son hali şöyle oldu;

MAVİ TAKIM: Eren (Kaptan), Pelin, Tahsin, Emre, Araz, Safanur,

KIRMIZI TAKIM: Burcu (Kaptan), Hasan, Azize, Dilara, Sergen, Mert