Yayınlanma Tarihi: 17.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 17.09.2021

MasterChef Türkiye'de yedeklerden ana kadroya giren 4. yarışmacı belli oldu

MasterChef Türkiye'de kritik tadım sonrası merakla beklenen soru yanıtını buldu ve yedekten ana kadroya giren isim belli oldu. Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2021 yarışmacıları arasına ismini yazdıran son isim de şeflerin verdiği karar sonucu öğrenildi. İşte MasterChef kadrosuna girmeyi başaran isim...Her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam ana kadro mücadelesi vardı. Yedek yarışmacılar, ana kadroya girmek için zamana karşı mücadele etti ve gecenin en iyi tabağını çıkarmaya çalıştı. Gecenin sonunda yapılan kritik tadım ile kazanan isim belli oldu.

MASTERCHEF'TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

TV8 ekranlarından izleyicisi ile buluşan MasterChef Türkiye'de heyecan ve mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Sevilen yarışmada bu akşam yedek yarışmacıların ana kadroya girme oyunu vardı. 16 Eylül Perşembe tarihli MasterChef 2021 yeni bölümde şefler, kazanan ismi belirleyecek yemeği ve süreyi açıkladı.

MasterChef 69. bölümde Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, ilk turda yarışmacılardan Hünkar Beğendi yapmalarını istedi. Osmanlı saray mutfağının nefis örneği olan bu yemeği yapmaları için yarışmacılara tanınan süre 45 dakika oldu.

İlk tur için verilen süre sonunda şefler, tadım yaptı. Bu turda başarılı olan isimler; Rabia, Pelin, Araz, Samet ve Merve idi. İkinci tura geçen yarışmacılar, yaratıcılık oyununda karşılaştı. Bu oyunda verilen ana ürün taze fasulye, yaratıcı bir yemek yapmaları için verilen süre 40 dakika idi.

Süre bitiminde yarışmacılar, yaptıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Şefler, tadım yaptıkları yemekleri değerlendirdi. Beş isim arasında gecenin en iyi tabağını hazırlayan Araz Aknam oldu. Böylece, yedek yarışmacılar arasında ana kadroya girecek isim Araz oldu.