Yayınlanma Tarihi: 01.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 02.12.2021

MasterChef Türkiye'de ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu

MasterChef Türkiye'de sonucu merakla beklenen oyunun kazananı belli oldu. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda Kıbrıs mutfağı yemeklerini yapmak için kıyasıya mücadele veren yarışmacılar, şeflerin yaptığı tadım sonrası kararın açıklanmasıyla birlikte MasterChef'te dokunulmazlığı hangi takımın kazandığını öğrendi. İşte o anlar... İlgiyle takip edilen MasterChef'te bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım, skoru dengelemek isterken Kırmızı takım haftayı galip kapatmak istiyordu. Dokunulmazlık oyunu menüsünü Kıbrıs mutfağından beş yemek oluşturuyordu. Yarışmacıların birbirine bağlı şekilde oynadığı oyunda iki takım da müthiş bir mücadele ortaya koydu.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de on beşinci haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. Mavi takım ve Kırmızı takım, ikinci takım oyununda karşı karşıya geldi. Dokunulmazlık oyununda yapılacak yemekleri, geçen sezon yarışmacısı Tanya Kilitkayalı yaptı. Aslen Kıbrıslı olan Tanya, yapılacak beş çeşit Kıbrıs'a özgü yemekleri açıkladı.

MasterChef'in 1 Aralık Çarşamba tarihli bölümünde yarışmacılar, iple bağlı şekilde dokunulmazlık mücadelesi verdi. Bu şekilde yemekleri yapmaya çalışan yarışmacılar çok zorlandı. Bağlı olmanın verdiği gerginlik nedeniyle Kırmızı takımda ciddi tartışmalar yaşandı.

İkinci dokunulmazlık oyununda yemeklerin yapılması için verilen süre bir saat idi. Süre sonunda yapılan yemekler, şeflerin beğenisine sunuldu. Şefler, tadım sonrasında yaptıkları değerlendirme ile hangi yemekte hangi takımın daha başarılı olduğunu açıkladı. Beş yemekte Kırmızı takım, dördünde rakibinden daha başarılı oldu. Böylece ikinci dokunulmazlık oyununu 4-1 skorla kazanan Kırmızı takım oldu.

1- Humus çorbası: Kırmızı takım
2- Piruhi: Kırmızı takım
3- Mücendra pilavı: Mavi takım
4- Şeftali kebabı: Kırmızı takım
5- Gullurikya: Kırmızı takım