Yayınlanma Tarihi: 02.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 02.12.2021

MasterChef Türkiye'de haftanın 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye haftanın üçüncü dokunulmazlık oyunu geride kaldı. Yarışmacılar, yöresel yemekleri en iyi şekilde yapmak için Alanya'da tezgahlarının başında ter döktü. Verilen oyları sayan şefler heyecan dolu anların ardından, kazanan takımı açıkladı. Peki, 3. dokunulmazlığı kim kazandı? Kırmızı takım mı yoksa mavi takım mı?Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de bu akşam on beşinci haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Alanya'da yapılan 3. dokunulmazlık oyununda Mavi takım ve Kırmızı takım, konuklara en lezzetli yemekleri yapmak için uğraştı. Konukların verdiği oylar ile dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF'TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

TV8 ekranlarından büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de yarışmacıların lezzet mücadelesi sürüyor. On beşinci haftada kurulan yeni takımlar arasında bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmacılar, Alanya'da yapılan takım oyununda en lezzetli yemekleri yapmak için çaba sarf etti.

MasterChef 2021'in 2 Aralık Perşembe bölümünde Alanya'da kıyasıya bir dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Şeflerin belirlediği beş yöresel yemek, bir saat içinde yapılmaya çalışıldı. Sürenin bitiminde hazırlanan yemekler, yedi konuğa ikram edildi.

Misafirler, tadım yaptıkları yemeklerde beğendiği takımlar için oylarını kullandı. Beş çeşit yemek için yedi konuk tarafından otuz beş oy kullanıldı. Oyların sayımı MasterChef Türkiye stüdyosunda yapıldı. Nefeslerin tutulduğu oyların sayımında bir takımın ezici üstünlüğü ortaya çıktı.

Üçüncü dokunulmazlık oyununda Mavi takım, yapılan beş yemeğin beşinde de başarılı oldu. Toplamda ise 25-10 gibi farklı bir skor elde etti. Son dokunulmazlığı kazanan Mavi takım, haftayı 2-1 mağlup kapattı. Yapılan yemekler ve takımların oy dağılımı ise şu şekilde;

1- Gülüklü çorbası: Mavi takım 5-2
2- Balık mançuru: Mavi takım 4-3
3- Bakla pilavı: Mavi takım 5-2
4- Dikenli kabak taratoru: Mavi takım 5-2
5- Öksüz helvası: Mavi takım 6-1