Yayınlanma Tarihi: 10.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 10.11.2021

MasterChef Türkiye 9 Kasım 2021 | Haftanın 1. ve 2. eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de 12. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası haftanın 1. ve 2. eleme adayları belirlendi.TV8 ekranlarından büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de eleme potasına giren isimler belli oldu. Yarışmanın on ikinci haftasında Mavi takım ile Kırmızı takım, ilk takım oyununda karşılaştı. Kazanan Mavi takım olurken Kırmızı takım, iki eleme adayı belirledi.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'de Safanur'un kurduğu Mavi takım ile Mert'in kurduğu Kırmızı takım, ilk defa karşılaştı. On ikinci haftanın ilk takım oyunu konusu vegan mutfağı idi. Yarışmacılardan bir saat sürede beş çeşit yemek yapılması istendi. Sürenin bitiminde şeflerin kararına göre tüm yemekleri kazanan Mavi takım, 1. dokunulmazlık oyununu kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, siyah önlükleri ile mutfağa bir kez daha girdi. Bireysel dokunulmazlık oyununda ana ürün olarak balkabağı verildi. Yaratıcı bir yemek yapmak için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre bitiminde şefler, tadım sonrasında dokunulmazlığı kazananın Burcu olduğunu açıkladı.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Burcu, Kırmızı takımdan Araz'ı potaya gönderdi. Böylece haftanın ilk eleme adayı Araz oldu. Sonrasında toplanan konseyde Sergen, Azize ve Mert için oylar atıldı. Üç isim arasında adı en çok yazılan Azize de potaya giren ikinci yarışmacı oldu. MasterChef'te haftanın ilk eleme adayları Kırmızı takımdan Araz ve Azize oldu.