Yayınlanma Tarihi: 09.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 09.11.2021

MasterChef Türkiye 9 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 12. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu büyük bir heyecana sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları kritik tadım sonrası kazanan takımı işte böyle açıkladı...MasterChef Türkiye'de heyecan ve mücadele, tüm hızıyla sürüyor. Bu akşam, Mavi takım ile Kırmızı takım, 1. dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Şefler, vegan mutfağına ait beş yemek yapılması istendi. Kazanan takım, dokunulmazlığı ezici bir skorla aldı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de haftanın ilk takım oyunu büyük mücadeleye sahne oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyunu için karşılaştı. Dokunulmazlık oyunu menüsü ise vegan mutfağı idi.

Şefler, dokunulmazlık oyununda yapılacak beş yemeği açıkladı. Vegan mutfağının nefis örnekleri olan bu yemekler için bir saat süre verdi. Oyun sırasında yarışmacılar arasında gergin anlar yaşandı. Mavi takımda Safanur ve Pelin, Kırmızı takımda Azize ve Burcu yemekleri yaparken tartıştı.

Verilen sürenin bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. İki takımın yaptığı yemekleri beğendiklerini söyleyen şefler, kazanan takımı açıkladı. Beş çeşit yemekte daha başarılı olan takım Mavi takım oldu. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu 5-0 skorla Mavi takım kazandı.

VEGAN MUTFAĞI

1- Kereviz böreği
2- Karnabahar köftesi
3- Közbiberli hingel
4- Asma yaprağında bakla dolması
5- Orman meyveli vegan brownie