Yayınlanma Tarihi: 10.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 10.12.2021

MasterChef Türkiye 9 Aralık 2021 | Haftanın 3. eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın son dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası haftanın 3. eleme adayı belirlendi. İşte 16. haftanın 3. eleme adayı olan isim...MasterChef Türkiye'de on altıncı haftasında eleme mücadelesi verecek isimler belli oldu. Bu akşam, Kilis'te son kez karşı karşıya gelen Mavi takım ve Kırmızı takım, dokunulmazlık mücadelesi verdi. Üçüncü dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım olurken Kırmızı takım, eleme adayını belirlemek için oylama yaptı. Son eleme adayı ise bu sezon ilk defa yapılan bir olayla belirlendi.

MASTERCHEF'TE 3. ELEME ADAYI KİM OLDU?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de on altıncı haftada Mavi takım kaptanı Hasan, Kırmızı takım kaptanı Mert oldu. Kaptanların kurduğu takımlar arasında  oynanan ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Mert alırken oylama sonucunda potaya giren Eren oldu.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, ikinci takım oyununda karşılaştı. Ve ikinci dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu. Kaybeden mavi takımın oynadığı bireysel dokunulmazlığı Hasan kazandı. Oylamada ise potaya giren Görkem ise ikinci eleme adayı oldu.

MasterChef'te haftanın son dokunulmazlık oyunu Kilis'te yapıldı. Konukların verdiği oylar sonucunda dokunulmazlığı kazanan Mavi takım oldu. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Burcu kazandı. Mert ve Dilara için yapılan oylamada ise iki isme ikişer oy verildi.

Oyların eşit olduğu durumda eleme adayını takım kaptanı belirliyor. Fakat Kırmızı takım kaptanı Mert, aynı oyları aldığı Dilara ve kendisi arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Bu sezon, ilk defa bir kaptanın kendisi ve takım arkadaşı arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Mert, potaya