Yayınlanma Tarihi: 09.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 09.12.2021

MasterChef Türkiye 9 Aralık 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 16. haftanın 3. ve son dokunulmazlık oyunu Kilis'te oynandı. Peki bu kritik oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin özel konukların verdiği oyları saydığı anlar ve kazanan takım...TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de heyecan dolu dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, son takım oyununda  Kilis'te karşılaştı. Haftayı galip bitirmek isteyen iki takımın yarışmacıları müthiş bir lezzet mücadelesi verdi. Fakat konukların verdiği oylar ile kazanan takım, dokunulmazlığı farklı skorla elde etti.

MASTERCHEF'TE 3. DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de on altıncı hafta mücadelesi son dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Bu akşam, MasterChef'in 131. bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, kozlarını Kilis'te paylaştı. Şefler, yarışmacılardan beş adet yöresel yemek yapmalarını istedi.

MasterChef'in 9 Aralık 2021 tarihli bölümünde günün menüsünde ekşili kebap, öcce, kübbülmüşviyye, şişberek, cennet çamuru vardı. Yarışmacılar, istenilen yemekleri en iyi şekilde yapmak için becerilerini kullandı ve hünerlerini sergiledi.

Dokunulmazlık oyunu öncesinde Mavi takımda Görkem'in açıklamaları, takım arkadaşları tarafından sert karşılandı. Kimin kazandığı önemli değil hatta Kırmızı takım kazansın diye Görkem'e tepki oyun sırasında da sürdü.

Dokunulmazlık oyununda süre bitiminde yapılan yemekler, yedi özel konuğa ikram edildi. Misafirler, yemeklerin tadımı sonrasında mavi ve kırmızı pulları zarflara atarak oylarını kullandı. Stüdyoda açılan zarfların sayımı ile hangi takımın hangi yemekte kaç oy aldığı ortaya çıktı. Mavi takım, beş yemekten dördünde başarılı oldu. Rakibine fark atan Mavi takım, 24-11 skorla üçüncü dokunulmazlık oyununu kazandı.