Yayınlanma Tarihi: 08.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.11.2021

MasterChef Türkiye 8 Kasım 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 12. hafta kaptanlık oyunu ile start aldı. Peki kaptanlık oyununu kim kazandı? İşte 2 etaptan oluşan oyunu kazanarak mavi takım kaptanı olmaya hak kazanan isim...Büyük heyecanla izlenen MasterChef Türkiye 2021'de on ikinci haftanın Mavi takım kaptanı belli oldu. Şefler, iki aşamalı oyunda yarışmacılardan farklı iki pide yapmalarını istedi. Kıyasıya mücadele sonunda gecenin kazanan ismi belli oldu.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de on ikinci başladı. Haftada beş gün ekrana gelen yarışmada her Pazartesi olduğu gibi kaptanlık oyunu oynandı. Bu hafta oynanan kaptanlık oyunu, iki aşamalı yapıldı. On bir yarışmacı arasındaki mücadele nefes kesti.

MasterChef'in 8 Kasım Pazartesi bölümünde şefler, ilk turda yarışmacılardan kıymalı kapalı pide yapmasını istedi. Diğer adıyla Bafra pidesinin yapımı için verilen süre otuz beş dakika oldu. Süre sonunda şefler, tadım yaparak ilk turu geçenleri belirledi.

Kaptanlık oyununda ikinci tura geçenler; Safanur, Azize, Dilara, Tahsin, Eren, Sergen oldu. MasterChef 108. bölümde ikinci turda istenen Trabzon yağlısı idi. Verilen yirmi beş dakikalık süre sonunda şefler, bir kez daha tadım yaptı ve kazanan ismi belirledi. Gecenin en başarılı olan ismi Safanur oldu ve kaptanlık oyununu kazanarak ilk defa Mavi takım kaptanı olmayı başardı.