Yayınlanma Tarihi: 08.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.12.2021

MasterChef Türkiye 8 Aralık 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 16. haftanın 2. dokunulmazlık oyunu kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Peki, oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları tadım sonrası kazanan takımı işte böyle açıkladı...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de heyecan dolu dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha karşı karşıya geldi. 16. haftada ikinci takım oyununda kıyasıya bir mücadele yaşandı. İki kısma ayrılan takımlar, aynı yemekleri, aynı şekilde yapmaya çalıştı. Üç yemekten ikisini kazanan takım, dokunulmazlığı elde etti.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de on altıncı haftanın mücadelesinde ikinci dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen yarışmada, Mavi takım ve Kırmızı takım, bir kez daha dokunulmazlık mücadelesi verdi.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda farklı bir konsept vardı. Şefler, yarışmacıları kulise gönderip kaptanlara oyununun kurallarını anlattı. Önce kaptanlar, yanlarına birer yarışmacı seçti. Hasan'ın tercihi Tahsin, Mert'in tercihi Eren oldu. Bu ikilinin yaptığı yemekleri, aynı şekilde perdenin diğer tarafındaki yarışmacılar da yapmaya çalıştı.

8 Aralık 2021 tarihli MasterChef yeni bölümde dokunulmazlık oyununda üç çeşit yaratıcı yemek yapılacak. Verilen ana malzemeler dışında yapılacak yemekler için marketten diğer ürünler seçildi. Yapılacak yemekler için verilen süre ise 50 dakika idi.

Dokunulmazlık oyununda yarışmacılar, herhangi bir kullanılacak alet için şeflerden yardım istemesi gerekiyor. Oyun sırasında Dilara, iki kez oyun alanı dışına çıkınca şefler iki dakika oyun dışında kalma cezası verdi.

Verilen sürenin bitiminde şefler, iki tarafın yaptığı yemekleri görsellik, lezzet, teknik ve kesim gibi özelliklerine baktı. Mavi takım, soğuk başlangıçta kazanan takım oldu. Fakat Kırmızı takım, ana yemek ve tatlıda kazandı. Böylece 2-1 skorla dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu.