Yayınlanma Tarihi: 09.08.2021 | Değiştirme Tarihi: 09.08.2021

MasterChef Türkiye 8 Ağustos 2021 | Ana kadronun 6. ismi belirlendi

MasterChef Türkiye 2021'de ana kadronun 6. ismi belirlendi. Peki ana kadronun 6. ismi kim oldu? İşte yapılan kritik tadımın ardından şeflerin kararlarını açıkladığı o anlar...Büyük bir ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de sezonun ana kadrosuna yarışacak isimler final turunda belli olmaya başladı. Heyecanın dorukta olduğu, lezzet mücadelesinin zirveye çıktığı MasterChef 2021’de bu akşam ana kadroya giren altıncı yarışmacı belli oldu.

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA GİREN ALTINCI YARIŞMACI

Yeni sezonuyla izleyenleri TV8 ekranına kilitleyen MasterChef Türkiye’de final turunun ikinci haftası bu akşam başladı. MasterChef 2021’in 8 Ağustos Pazar akşamı ekrana gelen 32. bölümünde final turuna ikinci grup yarışmacıları stüdyoya geldi. Bu yarışmacılara, Mehmet şefin hak tanıdığı ve sonradan dahil olan Şükrü Özsarı oldu.

MasterChef 2021’de ikinci grupta yer alan on beş yarışmacı, ilk bölümde patlıcan kebabı yemeği ile yarıştı. Bu yemeği pişirmeleri için verilen süre ise 55 dakika idi. Süre sonunda şefler, başarılı olan altı ismi açıkladı. Bu isimler; Azize, Görkem, Hamza, Şükrü, Ali, Araz idi.

Günün final bölümünde yaratıcılık oyununda yarışmacılara verilen esas ürün badem oldu. Azize, bademin olduğu kutuyu kaldırırken tabağı düşürdü ve tüm bademi yere saçıldı. Diğer beş arkadaşı, Azize’ye kendi haklarından badem vererek yarışmaya devam etmesini sağladı.

Bademin esas ürün olduğu yaratıcı bir yemek yapmaları için şefler, yarışmacılara 40 dakika süre verdi. Süre sonunda altı yarışmacı, birbirinden farklı yemekler veya tatlılar ile şeflerin karşısına çıktı. Yapılan bu yemeklerin tadımını yapan şeflerin değerlendirmesi sonucunda Şükrü Özsarı, günün kazanan ismi oldu ve ismi yazılı önlüğü alarak MasterChef 2021 ana kadrosuna giren altıncı yarışmacı oldu.