Yayınlanma Tarihi: 08.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.11.2021

MasterChef'te Mehmet Şef'in ilk 5'te gördüğü isim ağlayarak programa veda etti

MasterChef Türkiye son bölümünde herkesi duygulandıran bir veda yaşandı. MasterChef'te kim elendi sorusunun yanıt bulduğu akşamda, tabağı rakiplerine göre daha az başarılı olan isim MasterChef Emre Büber Oldu. Bu veda sonucu şefler de büyük şaşkınlık yaşadı. Mehmet Şef'in seni ilk 5te görüyordum dediği Emre yarışmaya ağlayarak veda etti. MasterChef Türkiye son bölümünde son derece duygusal bir eleme yaşandı. Tv8 Ekranlarında izleyiciyle buluşan programın yeni bölümünde 6 eleme adayı iki aşamalı akşam öncesi ana ürününün çilek olduğu birer yemek hazırladı. Bu turda Hasan ile Dilara üst tarafa çıkarken, 3 isim MasterChef'in en zorlu etabında, yani elemenin ikinci etabında karşı karşıya geldi.

MasterChef Mert, MasterChef Burcu ve MasterChef Emre, ikinci etapta, Danilo Şef'in imza yemeği olan Dalgalar'ı en iyi şekilde yapmak için mücadele verdi.

Verilen sürede ürünlerini bir araya getirip tabaklarını hazırlayan yarışmacılar arasında en az başarılı tabağı yapan ise, MasterChef Emre oldu ve iddialı isim programa veda etmek durumunda kaldı. 

Veda esnasında son derece duygusal anlar yaşanırken, genç yarışmacı gözyaşlarına hakim olamadı. Mehmet Şef'in övgüyle bahsettiği Emre, MasterChef'in elenen ismi oldu.