Yayınlanma Tarihi: 07.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 07.10.2021

MasterChef Türkiye 7 Ekim 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 7. haftanın 3. dokunulmazlık oyunu Erzurum'da oynandı. Oyun sonrası tadım yapan öçel misafirler kullandıkları oylarla kazanan takımı belirledi. İşte dokunulmazlığı kazanan takım...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de bu haftanın dış çekimi Erzurum'da yapıldı. Tarih ve gastronomi şehri olan Erzurum'da Mavi takım ile Kırmızı takım, son kez dokunulmazlık mücadelesi verdi. Dokuz misafir, hazırlanan beş yemeğin tadımını yaptıktan sonra oylarını kullandı ve dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF'TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Büyük ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyunu heyecanı vardı. Bu haftanın dış çekimi için seçilen şehir Erzurum'du. 7 Ekim Perşembe bölümünde takımlar, tarihi Çifte Minare Medresesi'nde dokunulmazlık mücadelesi verdi.

MasterChef 2021'in 86. bölümünde dokunulmazlık oyunu menüsünde Erzurum yöresinin beş meşhur yemeği vardı. Şefler, bu yemeklerin hazırlanması için bir saat süre verdi. İki takım da yemeklerin dağılımı yaptıktan sonra kolları sıvadı ve tüm hünerlerini sergiledi.

MasterChef 2021'de üçüncü dokunulmazlık oyununa Acun Ilıcalı ile birlikte dokuz misafir katıldı. Takımların hazırladığı yemekler, konuklara ikram edildi. Tadım sonrasında misafirler, yemekler için oylarını kullandı.

Şefler, verilen oyların sayımını tek tek yaptı. Heyecanın dorukta olduğu bu anlarda bir zarfın içinden iki oy çıkması şaşkınlık yarattı. Kırmızı takım için verilen bu oyun, bir misafirin yağmur yağması nedeniyle aynı zarfa koymasından olduğu anlaşıldı.

Beş çeşit yemek için verilen toplam 45 oyun sayımı sonrasında Mavi takım, 27-18 skorla üçüncü dokunulmazlık oyununu kazandı. Böylece Mavi takım, haftayı 3-0 galip kapattı. Böylece Mavi takım yarışmacıları, MasterChef'in sekizinci haftasına kalmayı garantiledi.