Yayınlanma Tarihi: 08.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.10.2021

MasterChef Türkiye 7 Ekim 2021 | Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 7. haftanın 3. dokunulmazlık oyununu da mavi takım kazanınca kırmızı takım 3. kez bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. İşte gecenin en iyi tabağını yaparak oyunu kazanan isim...TV8'in çok sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de yedinci haftanın dokunulmazlık mücadelesi bu akşam sona erdi. Haftanın son dokunulmazlık oyunu Erzurum'da yapıldı. Beş yöresel yemeğin yapıldığı oyunda dokuz misafir tarafından kullanılan oylar kazanan takımı belirledi. Mavi takım, üçüncü dokunulmazlık oyununu 27-18 skorla kazandı ve haftayı 3-0 galip kapattı.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, MasterChef'in 7 Ekim Perşembe bölümünde bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlık oyununu dört eleme adayı dışındaki Araz, Rabia, Dilara ve Burcu oynadı. Oyunda yarışmacılardan Danilo Zanna şefin imza tabağı yapılması istendi. Bu yemek için verilen süre 45 dakika idi.

Süre sonunda şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. MasterChef'in 86. bölümünde bireysel dokunulmazlık oyununda Burcu'nun yemeği hata yüzünden değerlendirme dışında kaldı. Diğer üç yarışmacı arasında geceyi üçüncü bitiren Dilara oldu. İkinci Araz olurken bu hafta yedeklerden ana kadroya giren Rabia, bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.