Yayınlanma Tarihi: 08.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 08.12.2021

MasterChef Türkiye 7 Aralık 2021 | Haftanın ilk eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye 2021'de 16. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyunu Mert kazanırken oyun sonrası haftanın ilk eleme adayı da belirlendi. İşte o isim...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk takım oyununda nefes kesen bir mücadele ortaya koydu. Kazanan Mavi takım olurken Kırmızı takım, potaya giren ismi belirlemek zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de on altıncı hafta mücadelesi başladı. Bu haftanın kaptanları Hasan ile Mert oldu ve iki ismin kurduğu Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyununda bu akşam karşı karşıya geldi. Kıyasıya mücadelede galip gelen Mavi takım oldu.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, mutfağa bir kez daha girdi ve bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Değişen eleme sistemi ile bireysel dokunulmazlık oyunu da değişmiş oldu. Bu oyunda kazanan isim, bir eleme adayı göstermeyecek ama yapılan oylamada ismi yazılmayacaktı.

Şefler, bireysel dokunulmazlık oyununda dört ürünle yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Kırk dakika sonrasında yapılan yemekler şeflerin beğenisine sunuldu. Tadım sonrasında şeflerin değerlendirmesine göre en iyi yemeği yapan isim Mert oldu ve bireysel dokunulmazlık kazandı.

Kırmızı takımın yaptığı oylamada Eren, Burcu ve Dilara için oylama yapıldı. Birer oyun kullanıldığı oylamada üç isim eşit oya ulaştı. Son oyu kullanan Mert, potaya giren ismi belirledi. Böylece haftanın ilk eleme adayı Eren oldu.