Yayınlanma Tarihi: 07.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 07.12.2021

MasterChef Türkiye 7 Aralık 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 16. haftanın lik dokunulmazlık oyunu büyük bir heyecana sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin yaptıkları kritik tadım sonrası kararlarını açıkladığı o anlar...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de on altıncı haftanın ilk takım oyunu nefesleri kesti. MasterChef'te ilk dokunulmazlık oyunu konsepti çay saati idi. Mavi takım, yapılacak menüyü bir gün önceden bilme avantajı ile mücadele etti. İki takım, kritik haftanın ilk dokunulmazlığı kazanmak için müthiş bir mücadele sergiledi. Kazanan takım, tek sayı ile dokunulmazlığı elde etti.

MASTERCHEF'TE İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

TV8'in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye'de lezzet mücadelesi devam ediyor. Bu akşam, MasterChef'te haftanın ilk takım oyunu oynandı. Mavi takım ve Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için kıyasıya mücadele etti. Dokunulmazlık oyunu konsepti çay saati idi.

Haftanın ilk takım oyununda şefler, takımlardan yedi çeşit kurabiye, tatlı, pasta, kurabiye çeşitleri yapmalarını istedi. 7 Aralık Salı tarihli yeni bölümde yemeklerin yapılması için verilen süre bir saat on dakika idi.

Oyun öncesinde Mavi takım, günün menüsünü bir gün önceden biliyordu. Bu avantajı, Hasan'ın kaptanlar düellosunu kazanması ile elde etmişlerdi. Kırmızı takım ise zengin menüyü dört kişi ile yetirmeye çalıştı. Sürenin bitiminde şefler tadım yaparak daha başarılı olan takımı belirlemeye çalıştı.

MasterChef 129. bölümde yedi yemeğin değerlendirilmesi sonucunda Mavi takım 4-3 skorla dokunulmazlık oyununu kazandı.