Yayınlanma Tarihi: 07.01.2022 | Değiştirme Tarihi: 07.01.2022

MasterChef Türkiye 6 Ocak 2022 | İşte 4. önlüğün sahibi olan yarışmacı

MasterChef Türkiye 2021'de Sergen, Hasan ve Eren'in adnıdan 4. yarı finalist kim oldu? Tahsin ile Dlara şef ceketini giymek için kıyasıya bir yarışın içine girdi ve son tabaklarını sundu. İşte şeflerin kararlarını açıkladığı o anlar...İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de çeyrek finale çıkan son isim belli oldu. MasterChef son bölümde Tahsin ile Dilara karşı karşıya geldi. Şefin tabağı ve yaratıcılık oyunları için mutfakta kıyasıya mücadele sonrasında verilen puanlar son çeyrek finalisti ve elenen ismi belirledi.

MASTERCHEF'TE SON ŞEF CEKETİNİ KİM GİYDİ?

TV8 ekranlarından izleyicisi ile buluşan MasterChef Türkiye 2021'de heyecan dolu iki oyun sonrasında çeyrek finale çıkan ve elenen isim belli oldu. Dilara ve Tahsin, son şef ceketini alabilmek için mücadele etti.

MasterChef'in 6 Ocak Perşembe bölümünde ilk oyunda şef tabağı vardı. Konuk şef Osman Sezener'in kırlangıç balığının üç halinin yarışmacılardan yapılması istendi. Bu yemek için verilen süre 75 dakika idi. Yarışmacılar, verilen sürede şefin tabağına en yakın şekilde yapmaya çalıştı. Şeflerin hazırlanan yemekler için verdiği puanlar sonucunda Tahsin 28, Dilara 19 puan aldı.

İkinci oyunda ana ürün olarak koruk suyu verildi. Bu ürün ön planda olacak şekilde kreatif bir yemek yapılması istendi. Şef ceketini kazananı belirleyecek oyunda şeflerin Tahsin'e verdiği puan toplam 18 oldu. Dilara ise 28 puan topladı. Bu sonuçla Tahsin, 46 puanla çeyrek finale kalan son isim oldu. Dilara ise MasterChef 2021 sezonunu 5. olarak tamamladı.