Yayınlanma Tarihi: 07.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 07.12.2021

MasterChef Türkiye 6 Aralık 2021 | Kaptanların düellosunu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 16. haftanın kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı olan Hasan ile kırmızı takım kaptanı Mert düelloya çıktı. İşte düleloyu kazanarak avantajı elde eden isim...TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de heyecan dolu yeni hafta başladı. İlk dokuz arasına girmeyi başaran yarışmacılar, ilk olarak Mavi takım kaptanı olmak için mücadele etti. Kaptanlık oyununu kazanan Hasan oldu ve rakibini seçerek takımını oluşturdu. Son olarak ise kaptanlar arasındaki düello ile haftaya avantajlı başlayacak takım belirlendi.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de on altıncı hafta, kaptanlık oyunu ile başladı. Şeflerin istediği adette dürümü, verilen sürede en iyi şekilde yapan Hasan, oyunu kazanarak Mavi takım kaptanı oldu. Hasan'ın Kırmızı takım kaptanı olarak seçimi Mert'ten yana oldu.

MasterChef'te haftanın kaptanları belli olduktan sonra takım seçimlerine geçildi. İki kaptan da haftayı en iyi şekilde kapatabilmek için takımlarına yarışmacıları seçmeye başladı. Hasan'ın ilk tercihi Araz olurken Mert ise ilk seçimini Eren'i alarak yaptı.

İki kaptanın seçimleri ile Mavi takım ve Kırmızı takım kadroları belirlendi. 9 kişinin olduğu bu hafta Mavi takım beş kişi ile, Kırmızı takım dört kişi ile mücadele edecek. Takımların oluşturulması sonrasında kaptanlar düellosuna geçildi.

MasterChef'te bu akşam oynanan kaptanlar düellosu öncesinde kazanılacak avantaj açıklandı. Buna göre, kaptanlar düellosunu kazanan kaptanın takımı, ilk takım oyununda yapılacak yemekleri bir gün önceden bilme avantajı elde edecekti.

Kaptanlar düellosu, ürün tahmin etme oyunu olarak yapıldı. Gözleri kapalı olan kaptanlar, önlerine gelen çeşitli ürünleri koklayarak ve dokunarak bilmeye çalıştı. İlk turda Hasan 8-7 kazandı. Sonraki turda ürünleri tatma hakkı da verildi.

Kıyasıya bir rekabet içinde geçen oyunda uzun süre skorda denge vardı. Rakibinin yanlış bildiği soruyu doğru tahmin eden Hasan, bu turu da kazanarak kaptanlar düellosunu kazandı ve takımına önemli bir avantajı kazandırdı.