Yayınlanma Tarihi: 05.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 05.10.2021

MasterChef Türkiye 5 Ekim 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 7. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Şefler düello şeklinde oynanan oyunlar sonrası tadım yaptı ve kazanan takım böyle açıklandı...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de haftanın ilk takım oyununu kazanan belli oldu. Bu akşam, Mavi takım ile Kırmızı takım arasında 1. dokunulmazlık oyunu mücadelesi yaşandı. Konusu mantı olan oyunda düello konsepti ile nefes kesen karşılaşmalar ekrana geldi. Birbirinden iddialı yarışmacılar, dokunulmazlığı takımına kazandırmak için çabaladı. Sekiz düello sonunda kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF'TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de yedinci haftanın dokunulmazlık mücadelesi bu akşam başladı. 5 Ekim Salı bölümünde 1. dokunulmazlık oyunu oynandı. Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için hünerlerini sergiledi ve en lezzetli mantıları yapmaya çalıştı.

MasterChef 2021'in 84. bölümünde oynanan dokunulmazlık oyunu konsepti mantılar idi. Düello şeklinde yapılan oyunda ilk olarak mavi takım kura çekti. Sonrasında kırmızı takımın kura çekilişi ile düello eşleşmeleri belli oldu. Sekiz çeşit mantı için şeflerin verdiği süreler farklı idi. İlk iki düello 35 dakika, 3. ve 4. düello 40 dakika, 5. ve 6. düello 50 dakika, 7. ve 8 düello için 60 dakika idi.

Süresi biten düellolarda hazırlanan mantılar, şefler tarafından tadımı yapıldı. Tadımı yapılan mantı ile düelloyu kazanan açıklandı. Sekiz düelloda beşini kazanan Mavi takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kazanmış oldu.