Yayınlanma Tarihi: 05.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 06.10.2021

MasterChef Türkiye 5 Ekim 2021 | Bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Peki oyunu kim kazandı? İşte şeflerin kararlarını açıkladığı o anlar...TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam haftanın 1. dokunulmazlık oyununu kazanan Mavi takım oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyunda ananastan yaratıcı bir yemek yapılmaya çalışıldı. Şeflerin kritik tadımı ise gecenin kazanan ismini belirledi.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Lezzet mücadelesinin verildiği MasterChef Türkiye 2021'de yedinci haftada ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı. Kırmızı takım, dokunulmazlığı kaybettiği için mutfağa bir kez daha girdi. Ve bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyunda yarışmacılara ananas ana ürün olarak verildi. Ve yaratıcı bir yemek yapmaları istendi.

Sekiz yarışmacı, eleme potasına girmemek için gecenin en iyi yemeğini yapmaya çalıştı. Yaratıcı bir yemek yapmaları için 40 dakika süreleri vardı. Tuzlu yemek yapanlar da olduğu gibi tatlı yapanlar da vardı. Yarışmacılar, kusursuz bir tabak çıkarmak için yaratıcılıklarını öne çıkardı. Süre sonunda farklı tabaklar, şeflerin beğenisine sunuldu.

Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, süre bitiminde hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında yaptıkları değerlendirme ile üç ismi öne çağırdı. Bu isimler Dilara, Tahsin ve Pelin idi. Finale kalan isimler arasında gecenin en iyi tabağını çıkaran Dilara, bireysel dokunulmazlık oyununu kazandı.