Yayınlanma Tarihi: 06.08.2021 | Değiştirme Tarihi: 06.08.2021

MasterChef Türkiye 5 Ağustos 2021 | Ana kadronun 5. ismi belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de ana kadronun 5. isminin belirleneceği 5 Ağustos bölümü nefesleri kesti. İşte rakiplerini geçerek 5. önlüğün sahibi olan isim...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de sezonun beşinci ana kadrosuna giren isim belli oldu. Heyecanın ve rekabetin doruğa çıktığı MasterChef 2021'de duygusal anlar da yaşandı. Yarışmacılar arasındaki lezzet mücadelesinin galibi, ismi yazılı önlüğü alarak ana kadroya adını yazdırdı.

MASTERCHEF'TE ANA KADROYA GİREN BEŞİNCİ YARIŞMACI

Her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye'de final turu heyecanı sürüyor. Bu turda yarışmacılar, her gün farklı oyunlar ile çeşitli yemekler yaparak ismi yazılı önlüğü kapmaya çalışıyorlar. Bu akşam, MasterChef'in 30. bölümünde ana kadroya giren beşinci isim belirlendi.

Final turuna kalan ilk grupta geriye on kişi kalmıştı. 5 Ağustos Perşembe MasterChef Türkiye yeni bölümde şefler, ilk turda yarışmacılardan Tayland usulü kırmızı köri soslu ördek yanında basmati pilav istedi. Yarışmacılara, bu yemeği hazırlamaları için verilen süre ise 40 dakika idi.

İlk turun sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaparak son tura kalan isimleri belirledi. Şeflerin değerlendirmesi sonucunda Ateş, Mete, Umutcan, Sergen ve Tunahan yaratıcılık oyununda karşı karşıya geldi.

Yaratıcılık oyununda ise ana ürün barbunya, verilen süre ise yine 40 dakika idi. Her bir yarışmacı, market alışverişi sonrasında gecenin en iyi tabağını çıkarmak için kolları sıvadı. Müthiş heyecanlı geçen bu oyunda farklı farklı fikirler sonucunda değişik lezzetler ortaya çıktı. Fakat tüm arkadaşlarını geride bırakan, şeflerin en beğendiği tabak, barbunya ile profiterol yapan Tunahan Ak oldu. Böylece, MasterChef Türkiye 2021 ana kadrosuna giren beşinci yarışmacı Tunahan oldu.