Yayınlanma Tarihi: 05.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 05.11.2021

MasterChef Türkiye 4 Kasım 2021 | Haftanın 5. ve 6. eleme adayları belirlendi

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın son bireysel dokunulmazlık oyununu kırmızı takım oynadı. Oyun sonrası haftanın 5. ve 6. eleme adayları belirlendi. İşte o anlar...TV8 ekranlarından büyük bir heyecanla takip edilen MasterChef Türkiye'de haftanın eleme adayları belli oldu. Bu akşam Mavi takım ve Kırmızı takım, üçüncü dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Dokunulmazlığı kazanan Mavi takım olurken kaybeden Kırmızı takım, 5. ve 6. eleme adayını belirlemek zorunda kaldı.

MASTERCHEF’TE ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de on birinci haftaya on ikinci yarışmacı ile başlandı. Kaptanlık oyununu kazanan Eren, Mavi takım kaptanı oldu. Ve Kırmızı takım kaptanı olarak Burcu’yu seçti. Sonrasında iki kaptan arasında kurulan takımlar arasında dokunulmazlık mücadelesi başladı.

Mavi takım ile Kırmızı takım, ilk takım oyununda düello şeklinde karşılaştı. Birinci dokunulmazlık oyununda şeflerin söylediği yemekler için kaptanlar, yarışmacıları açıkladı. İki takım arasında kıyasıya mücadele yaşandı. Şeflerin tadımı sonrasında dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren oldu ve potaya Pelin’i gönderdi. Oylamada ise potaya giren ikinci isim Emre oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununda farklı bir oyun ekrana geldi. Avrupa geleneksel makarnalarının yapıldığı oyunda yarışmacılar, birbirine bağlı ve sırtları dönük tezgahlarda çalıştı. Altı yemek çeşidi için yarışmacılar üç gruba ayrıldı. İkişer yarışmacının bağlı olarak oynadığı oyunda şefler bitimde yemekleri değerlendirdi ve kazananı açıkladı. İlk iki grupta kazanan Mavi takım, son grubun yemek yapmasına gerek kalmadan dokunulmazlığı kazandı. Kaybeden Kırmızı takımın oynadığı bireysel dokunulmazlığı kazanan Sergen, potaya Burcu’yu gönderdi. Sonrasında yapılan konseyde oylama sonucunda potaya giren Dilara oldu.  

Üçüncü dokunulmazlık oyununda takımlar, Batman’da karşılaştı. Yöresel yemeklerin yapıldığı oyunda yedi konuğun verdiği oylar kazanan takımı belirledi. Oyların sayımı sonrasında Mavi takım, dokunulmazlığı 20-15 kazandı. Bu sezon ilk defa geriden gelerek haftayı galip bitirmeyi başaran Mavi takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı Azize kazandı. Potaya gönderdiği Mert, beşinci eleme adayı oldu. Oylamada ise potaya giren son yarışmacı olan Hasan, altıncı eleme adayı oldu.