Yayınlanma Tarihi: 05.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 05.09.2021

MasterChef Türkiye 4 Eylül 2021 / İşte MasterChef'e yedeklerden dahil olan 2. isim

MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya yedeklerden girecek bir isim daha belli oldu. İşte geçen hafta ana kadroya dahil olan Mustafa'dan sonra 2. şanslı isim...Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye'de ana kadroya giren yedek yarışmacı bu akşam belli oldu. MasterChef 2021'de Pazar günü yapılacak eleme ile yarışmaya veda eden ismin yerine gelecek isim, iki aşamalı oyunda belirlendi. Yarışmacıların nefes kesen mücadelesi sonrasında şefler, ismi yazılı önlüğü alarak ana kadroya giren ismi açıkladı.

MASTERCHEF'TE ANA KADROYA KİM GİRDİ?

TV8'in her bölümü ile heyecan yaşatan yarışması MasterChef Türkiye 2021'de ana kadroya girme mücadelesi yine nefes kesti. MasterChef'te on iki yedek yarışmacı, bu akşam ana kadroya girmeye çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, gecenin en iyi yemeğini yapan yarışmacıyı seçerken zorlandı.

MasterChef'te bu akşam mücadele eden yedek yarışmacılar; Pelin, Rabia Nur, Nursima, Zerda, Mete, Azize, Melis, Merve, Yiğit, Berk, Samet, Araz idi. Bu yarışmacılardan ilk bölümde klasik bir yemek yapılması istendi. İstenen bu yemek, Amerikan çok sevilen atıştırmalığı olan Buffalo Wings idi. Bu yemeği yapmaları için şefler 30 dakika süre tanıdı.

İlk turda süre bitimiyle şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin değerlendirmesi sonucunda ilk turu geçen isimler; Araz, Samet, Pelin, Rabia, Azize ve Melis oldu. Son bölümde ise yaratıcılık oyunu oynandı. Yarışmacılara esas ürün olarak tarçın verildi. 40 dakikada yaratıcı bir yemek yapmak isteyen yarışmacılar, mutfağa girdi.

Son bölüm için verilen süre bitiminde şefler, birbirinden farklı hazırlanmış altı yaratıcı yemeğin tadımını yaptı. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan Azize oldu. Ve böylece bu hafta ana kadroya girmeyi başardı.