Yayınlanma Tarihi: 04.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 04.10.2021

MasterChef Türkiye 4 Ekim 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'nin 4 Ekim bölümünde kaptanlık oyununun heyecanı yaşandı. Peki kaptanlık oyununu kim kazandı? İşte şeflerin tadım sonrası kararlarını açıkladıkları o anlar...TV8'in izlenme rekorları kıran yarışması MasterChef Türkiye'de yeni hafta kaptanlık oyunu ile başladı. MasterChef 2021 yeni bölümde yarışmacılar arasında kıyasıya mavi takım kaptanı olma mücadelesi yaşandı. Şeflerin tadımı ile gecenin en iyi profiterolünü yapan isim, kaptanlık oyununu kazandı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de yedinci hafta ile mücadele devam ediyor. Yarışmanın 4 Ekim Pazartesi bölümünde kaptanlık oyunu oynandı. MasterChef 83. bölümde yarışmacılar, kaptanlık oyununu kazanmak için şeflerin istediği profiterolü en iyi şekilde yapmak için uğraştı.

MasterChef'in yedinci haftası ilk gününde oynanan kaptanlık oyununda son kez 16 yarışmacı yer aldı.  Bu hafta yedeklerden ana kadroya giren son isim Rabia oldu. Bu haftadan sonra MasterChef'te yarışmacı sayısı her hafta eleme ile azalmaya başlayacak.

MasterChef Türkiye'de Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şefler, kaptanlık oyununda yarışmacılardan profiterol yapmalarını istedi. Oyunda 30 adet profiterol yapmaları için verilen süre ise bir saat idi.

Kaptanlık oyununda şefler, hazırlanan profiterollerin tadımını yaptı. Değerlendirme sonrasında beş yarışmacı finale kaldığı açıklandı. Bu isimler; Mustafa, Azize, Sergen, Safanur ve Hasan idi. Gecenin en iyi profiterolünü yapan Hasan oldu ve kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı oldu.