Yayınlanma Tarihi: 01.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 01.12.2021

MasterChef Türkiye 30 Kasım 2021 | Haftanın ilk eleme adayı Tahsin, ikinci eleme adayı Burcu oldu

TV8'de yayınlanan ekranların en sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye'de yeni haftada hem takım olarak hem de bireysel dokunulmazlık oyunları oynandı. Oyunlar sonrası şefler en iyi ve en kötü tabakları belirledi ve buna göre eleme adayları belli oldu. İşte Masterchef'in son bölümünde belli olan haftanın eleme adayları...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, haftanın ilk dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım olurken Mavi takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE 1. VE 2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de on beşinci hafta mücadelesi başladı. Yeni haftanın takımları, bu akşam ilk takım oyununda karşılaştı. Mavi takım ve Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda dolma çeşitleri ile düello yaptı. 3-2 skorla dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Oyunda istenen yemek Mehmet Şef'in özel tarifi idi. Karadeniz isimli özel yemeği, en yakın şekilde yapan Hasan, bireysel dokunulmazlık kazandı.

Haftanın ilk eleme adayını bireysel dokunulmazlığı kazanan Hasan belirledi. Hasan'ın potaya göndermeyi tercih ettiği isim Tahsin oldu. Böylece bu haftanın ilk eleme adayı Tahsin oldu.

Son olarak Mavi takım için konsey toplandı. Konseyde üç yarışmacı Burcu, Sergen ve Araz için oylama yapıldı. İsmi en çok yazılan Burcu oldu ve potaya giren ikinci isim oldu. Böylece MasterChef'te haftanın birinci eleme adayı Tahsin, ikinci eleme adayı Burcu oldu.