Yayınlanma Tarihi: 30.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 30.11.2021

MasterChef Türkiye 30 Kasım 2021 | Haftanın ilk dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

TV8'de yayınlanan ekranların en sevilen yemek yarışması MasterChef Türkiye'de yeni haftada kaptanlar belli oldu. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda yemekler belirlendi. Nefes kesen dokunulmazlık oyununda kazanan takım şeflerin kararıyla belirlendi.TV8'in büyük heyecanla takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam 1. dokunulmazlık oyunu mücadelesi yaşandı. Günün konsepti dolmalar idi. Beşer yarışmacı, düelloda karşılaştı. Bir eşleşmede kazanan olmadı ve normal süre beraberlikle sona erdi. Kaptanların düellosu ise günün kazanan takımını belirledi.

MASTERCHEF'TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de on beşinci haftanın ilk takım oyunu müthiş bir heyecan içinde geçti. Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk dokunulmazlık oyununda düelloda şeklinde mücadele etti. Menüde ise beş çeşit dolma vardı.

Dokunulmazlık oyunu öncesinde yarışmacılar kura çekilişi yaptı. Çekilen bıçakların üzerinde yazılan sıraya göre yerleştiler. Önce Mavi takım çekilişi yaptı. Sonrasında Kırmızı takım yarışmacılarının yaptığı kura çekilişi ile düellolardaki eşleşmeler belli oldu.

Düellolar belli olunca sırayla yapılacak yemekler belirlendi. Yapılacak dolma çeşitleri; kalamar dolması, kavun dolması, bıldırcın dolması, mumbar dolması ve kuru patlıcan dolması idi. 35 ile 50 dakika içinde yemeklerin yapılması gerekiyordu.

Verilen süreleri dolan yemeklerin tadımı anında yapılıp sonuç şefler tarafından açıklandı. İlk düelloda kazanan olmadı. Sonraki iki düelloyu Mavi takım kazanırken sonraki düelloları Kırmızı takım kazanınca 2-2 beraberlik oldu.

Kazanan takımı belirlemek için şefler son bir düello daha yapılmasını istedi. Bu oyunda üç adet kalamar dolması yarım saat içinde yapılacaktı. Yarışacak isimleri kaptanların belirlenmesi istedi. Mavi takımda Sergen, Kırmızı takımda Eren karşılaştı. Şeflerin kritik tadımı ile kazanan takım belirlendi. Son düelloyu kazanan Eren olunca Kırmızı takım 3-2 skorla ilk dokunulmazlık oyununun galibi oldu.

1- Tahsin / Safanur: Kalamar dolması (35 dakika)
2- Araz / Görkem : Kavun dolması (45 dakika)
3- Hasan / Mert: Bıldırcın dolması (45 dakika)
4- Burcu / Eren : Mumbar dolması (50 dakika)
5- Sergen / Dilara: Kuru patlıcan dolması (50 dakika)