Yayınlanma Tarihi: 01.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 01.10.2021

MasterChef Türkiye 30 Eylül 2021 / Haftanın 6. eleme adayı belirlendi

MasterChef Türkiye 2021'de 6. haftanın son dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyunu kazanan ismin 6. eleme adayını belirlemesinin ardından kullanılan oylarla 6. eleme adayı da belli oldu...MasterChef’te bu akşam son dokunulmazlık oyununu kazanan takım ve haftanın eleme adayları belli oldu. Altıncı haftada üçüncü kez karşı karşıya gelen Mavi takım ile Kırmızı takım, seyirciler için yemek yaptılar. Dokunulmazlığı bir kez daha kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak ve iki eleme adayı daha çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF’TE ALTINCI ELEME ADAYI KİM OLDU?

Her bölümü farklı heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’de bu akşam 3. dokunulmazlık oyunu oynandı. 30 Eylül Perşembe bölümünde dokunulmazlık oyununda yemekler, MasterChef izleyicileri için yapıldı. Seyirciler, gelen yemeklerin tadımı sonrasında oylarını kullandı. Toplamda 27-9 gibi farklı bir skorla rakibini geçen Mavi takım, son dokunulmazlığı da aldı ve haftayı 3-0 galip kapattı.

MasterChef’te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Oyunda yarışmacılara ana ürün olarak kereviz verildi. Bundan yapılacak yaratıcı yemek için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler, kritik takım yaparak kazanan isimi belirlemeye çalıştı. Gecenin en iyi yemeğini yapan Emre, bireysel dokunulmazlığı kazandı. Emre’nin potaya gönderdiği Ateş ise haftanın beşinci eleme adayı oldu.

MasterChef’te bu hafta dokunulmazlık oyunlarında Mavi takımın 3-0 üstünlüğü ile sona erdi. Kırmızı takımda eleme adayları Milhan, Araz, Mustafa, Şükrü olmuştu. Bu akşam beşinci eleme adayı Ateş oldu. Altıncı eleme adayı ise Burcu ile Safanur arasında yapılan oylama ile belirlendi. İsmi daha çok yazılan Safanur, bu haftanın altıncı eleme adayı oldu.