Yayınlanma Tarihi: 03.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 04.11.2021

MasterChef Türkiye 3 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 11. haftanın 2. dokunulmazlık oyunu büyük bir mücadeleye sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? sİşte şeflerin kararalırın açıkladığı o anlar...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de bu akşam heyecan dolu bir dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Haftanın ikinci takım oyununda Mavi takım ile Kırmızı takım karşı karşıya geldi. Avrupa geleneksel makarnaların yapıldığı oyunda aynı takımdan yarışmacılar, birbirlerine bağlı şekilde yemeklerini yapmaya çalıştı. Emre'nin rakiplerini kandırmak için oynadığı oyun damga vurdu.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef'te on birinci haftanın dokunulmazlık mücadelesi sürüyor. Bu akşam, 3 Kasım Çarşamba günü, MasterChef'in 105. bölümü ekrana geldi. Mavi takım ile Kırmızı takım, ikinci kez takım oyununda karşılaştı. Oyunda yapılan yemekler, Avrupa geleneksel makarnalar oldu. Şefler, yapılacak altı makarnanın ismini açıkladı. Sonrasında takımlardan hangi yarışmacıların yemekleri yapacağı belirlendi.

MasterChef Türkiye'de ikinci dokunulmazlık oyununda takımlardan ikişer kişi oyuna girdi. Aynı takımdan ikişer yarışmacı, birbirlerine bağlı ve sırtları dönük şekilde yemek yapmaya çalıştı. Farklı yemeklerin aynı süre yapılmaya çalışıldığı oyunda müthiş bir heyecan yaşandı. İlk grupta yapılan yemekler, Almanya mutfağından Spaetzle - İspanya mutfağından Fideo yapıldı. Mavi takımdan Emre ile Pelin'e karşılık Kırmızı takımdan Hasan ile Dilara yarıştı. Kırk dakikalık süre sonunda şefler, tadım yaptı ve kazanan isimleri belirledi. İlk turda iki yemekte de başarılı olan Mavi takım, durumu 2-0 yaptı. 

Dokunulmazlık oyunu ikinci grubunda ise yapılan yemekler Polonya mutfağından Halusky ile Portekiz mutfağından Aletria oldu. Mavi takımdan Araz ile Tahsin, Kırmızı takımdan Sergen ile Burcu, birbirlerine bağlı olarak çalıştı. Süre yine kırk dakika idi. Süre sonunda şefler tadım yaptı. Yapılan tadım sonucunda şefler, Mavi takımın iki yemekte de başarılı olduğunu açıkladı. Böylece son grubun çıkmasına gerek kalmadı. Altı yemekten dördünde başarılı olan Mavi takım, ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı.