Yayınlanma Tarihi: 04.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 04.09.2021

MasterChef Türkiye 3 Eylül 2021 / İşte haftanın 6. eleme adayı

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın 3. dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyun sonrası kullanılan oylarla birlikte haftanın 6. ve son eleme adayı belirlendi. İşte o anlar...Her bölümü farklı heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021'de haftanın eleme adayları belli oldu. Bu hafta yeni kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım arasındaki dokunulmazlık mücadelesi bu akşam sona erdi. Son dokunulmazlık oyunu sonrasında Mavi takım, haftayı 2-1 üstün kapattı. Böylece eleme adayları arasında iki Mavi takımdan, dört Kırmızı takımdan yarışmacı yer aldı. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın altıncı eleme adayı belirlendi.

MASTERCHEF'TE ALTINCI ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Mavi takım ile Kırmızı takım, AFAD'a konuk olunan yeni bölümdeki dış çekimde dokunulmazlık mücadelesi verdi. Şefler, takımlardan sekiz özel misafir için beş çeşit yemek yapmalarını istedi. Öğle yemeği menüsünde yer alan yemeklerin tadımını yapan misafirler, kullandıkları oylar ile kazanan takımı belirledi. Beş yemekten üçünde berabere kalan takımlardan galip geleni, iki yemekteki farklı skor belirledi. Mavi takım, son dokunulmazlık oyununu 21-19 skorla kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, mutfağa bir kez daha girdi ve bireysel dokunulmazlık için mücadele verdi. İki eleme adayı Emre ile Fatma'nın yer almadığı bireysel dokunulmazlık oyununda konsept ana ürün elma olacak şekilde yaratıcılık oyunu idi. Verilen 40 dakikalık sürenin bitiminde şefler, kazanan ismi belirlemek için tadım yaptı. Şeflerin oybirliği ile bireysel dokunulmazlığı kazanan isim İbrahim oldu. İbrahim'in eleme potasına gönderdiği Safanur, haftanın 5. eleme adayı oldu.

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takım yarışmacıları konsey için buluştu. Üç eleme adayı ve bireysel dokunulmazlığı olan İbrahim dışındaki dört yarışmacı için oylama yapıldı. Sekiz yarışmacı Sergen, Mert, Hamza ve Burcu için oy kullandı. Her yarışmacının ikişer isim yazdığı oylamada en çok adı yazılan yarışmacı Hamza oldu. Böylece Hamza, haftanın altıncı eleme adayı oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye 2021'in ikinci haftasında Mavi takım 2, Kırmızı takım bir kez dokunulmazlık oyunu kazandı. Kaybedilen dokunulmazlık oyunları sonrasında Mavi takımda Dilara ve Hasan eleme potasına girdi. Kırmızı takımda ise Emre, Fatma, Safanur ve Hamza potaya giren isimler oldu.