Yayınlanma Tarihi: 30.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 30.09.2021

MasterChef Türkiye 29 Eylül 2021 / Haftanın 4. eleme adayı belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 6. haftanın 2. dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyunu kazanan isim 3. eleme adayını belirlerken kullanılan oylar ise 4. eleme adayını belirledi...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de müthiş bir rekabetin yaşandığı dokunulmazlık oyunu sonrasında iki eleme adayı daha belli oldu. MasterChef'in altıncı haftasında ikinci dokunulmazlık oyununu yine Mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu ve konseydeki oylama ile iki eleme adayı daha çıkarmak zorunda kaldı. Potaya giren dördüncü ismi ise kaptanın verdiği oy belirledi.

MASTERCHEF'TE 4. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 2021'de 29 Eylül Çarşamba bölümünde ilk olarak 2. dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. Oyunda konsept, beş kıtadan beş yemek idi. Fakat yemekler düello şeklinde ve iki takımdan da ikişer kişi ile yapıldı. Müthiş bir heyecan yaşandı dokunulmazlık oyununda. Verilen süreden önce bitiren takımın kornayı çalması ile rakip takımın son bir dakika kalmış oldu. Mavi takım, 2-0 öne geçti fakat sonraki iki düelloyu kazanan Kırmızı takım, skoru eşitledi. Son yemekte kazanan Mavi takım olunca, dokunulmazlık da mavi takım oldu.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunda verilen ürünler, oynanan oyunlardan artan ürünlerdi. Sıfır atık mottosu ile şefler, yarışmacılardan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Tüm hünerlerini sergileyen yarışmacılar arasında üç ismin yaptığı yemek daha çok beğenildi. Finale Safanur, Mustafa ve Burcu kaldı. Bu üç isim arasından gecenin en iyi yemeğini yapan Burcu, bireysel dokunulmazlığı kazandı. Burcu, üçüncü eleme adayı olarak Mustafa'yı söyledi.

Son olarak Kırmızı takımın konseyi ekrana geldi. Eleme adayları ve bireysel dokunulmazlık kazanan yarışmacı dışındaki dört isim için oylama yapıldı. İsimler yazıldı ve en fazla adı yazılan Ateş ile Şükrü idi. Son olarak oy kullanan takım kaptanı Burcu, potaya gidecek ismin Şükrü olduğunu açıkladı. Böylece, MasterChef'te haftanın dördüncü ismi Şükrü oldu.