Yayınlanma Tarihi: 29.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 29.09.2021

MasterChef Türkiye 29 Eylül 2021 / Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın 2. dokunulmazlık oyunu düello şeklinde oynandı. Peki dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı? İşte haftanın 2. dokunulmazlık oyununu kazanan takım...Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de haftanın ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan takım bu akşam belli oldu. Düello şeklinde yapılan dokunulmazlık oyununda heyecan yüksekti. Verilen süreden önce bitiren takımın kornayı çalması oyundaki heyecanı artırdı. Başa baş giden mücadelede kazanan takımı, son düello sonucu belirledi.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2021 heyecan sürüyor. Bu akşam, 29 Eylül Çarşamba akşamı ekrana gelen 80. bölümde ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Beş kıtadan beş yemeğin yapıldığı dokunulmazlık oyunu, ikili düello şeklinde yapıldı. Kaptanlara büyük sorumluluğun düştüğü oyunda düelloda yemeklere göre oynayacak yarışmacılar büyük önem taşıyordu.

Dokunulmazlık oyununda başka bir değişiklik ise verilen süreden önce bitiren takım, kornayı çalıyordu. Bu andan sonra diğer takımın yemeği bitirmesi için bir dakikası kalıyordu. Hem lezzetli yemek yapıp hem de önce bitirmek isteyen yarışmacılar arasında müthiş bir mücadele vardı.

Düelloda eşleşen isimler belirlendikten sonra ilk yemek için yarışmacılar mutfağa girdi. İlk iki düelloda kazanan Mavi takım olurken sonraki iki düelloyu alan Kırmızı takım durumu eşitledi. Bu durumda dokunulmazlık kazanan takımı son yemek yani koshari belirleyecekti. Takımlar, düelloya çıkacak isimleri belirledi. İki kaptan da son oyunda mutfağa girdi.

Süre bitmeden önce Kırmızı takım kornayı çalarak bir dakikalık geri sayımı başlattı. İki takımın hazır olan yemekleri için şefler tarafından kritik tadım yapıldı. Rakibine göre daha başarılı yemek yapan Tahsin ve Dilara, Burcu ve Araz'a karşı düelloyu kazanarak dokunulmazlığı Mavi takıma getirdi.

DÜELLOLAR

Empanada: Tahsin ve Azize - Ateş ve Mustafa
Karidesli jambalaya: Mert ve Eren - Milhan ve Şükrü
Murgh mahkani: Sergen ve Dilara - Burcu ve Araz
Apple pie: Hasan ve Pelin - Emre ve Safanur
Koshari: Tahsin ve Dilara - Burcu ve Araz