Yayınlanma Tarihi: 28.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 28.09.2021

MasterChef Türkiye 28 Eylül 2021 / Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 6. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları kritik tadım sonrası kazanan takımı işte böyle açıkladı...Büyük bir heyecanla izlenen ve ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de altıncı hafta başladı. Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda konsept Karadeniz mutfağı yemekleri idi. Mavi takım, oyuna avantajını kullanarak başladı. Kırmızı takım, dezavantaj ile başladığı oyunda rakibi ile başabaş mücadele etti. Şeflerin kritik tadımı ise kazanan takımı belirledi.

MASTERCHEF'TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de altıncı haftanın ilk takım oyunu bu akşam oynandı. 28 Eylül Salı tarihli MasterChef 79. bölümde dokunulmazlık oyunu konsepti Karadeniz mutfağı oldu. Şefler, menüdeki yedi çeşit yemek için bir saat süre oldu.

Oyun öncesinde Mavi takıma üç farklı seçenek sunuldu. Tahsin, takımını toplayarak seçecekleri avantajı belirledi. Mavi takım, rakip takımdan bir kişiyi eksiltmeyi seçti. Bunun üzerine Kırmızı takımdan dışarıda bırakılan isim Ateş oldu.

MasterChef 2021'de günün menüsünde ısırgan otu çorbası, Trabzon yağlı pide, hamsili pilav, Hamsiköy sütlacı, karalahana sarması, Akçaabat köfte, tava zargana yemekleri vardı. İki takım da verilen yemekleri paylaştıktan sonra mutfakta büyük mücadele verdi.

Süre bitiminde şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını sırasıyla yaptı. Tadım bitiminde değerlendirme yaptılar ve hangi yemeklerde hangi takımın kazandığını açıkladı. İki takım arasındaki beraberliği de sona kalan tatlı oldu. Hamsiköy sütlacını daha iyi yapan Mavi takım, 4-3 skorla ilk dokunulmazlık oyununu kazandı.