Yayınlanma Tarihi: 28.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 29.12.2021

MasterChef Türkiye 28 Aralık 2021 | Haftanın ilk eleme adayı belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 19. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyunun ardından 19. haftanın ilk eleme adayı belirlendi...TV8'in ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de yeni haftanın ilk eleme adayı bu akşam belirlendi. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda üç yarışmacı, önce bireysel dokunulmazlık mücadelesi verdi. Sonrasında yapılan oylama ile potaya giren ilk yarışmacı belli oldu.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Ekranların en çok izlenen yarışma programlarından Masterchef Türkiye 2021'de on dokuzuncu hafta mücadelesi başladı. Son altıya kalan yarışmacılar, çeyrek finale kalabilmek için çaba sarf ediyor. Takımların son kez kurulduğu haftada ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları Hasan, Burcu ve Dilara, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Şefler, oyunda yarışmacılardan çiğ pişirme tekniği ile yemek yapmalarını istedi. Bu yaratıcı yemek için verilen süre kırk dakika idi.

Süre bitiminde yarışmacılar, yaptıkları yemekleri şeflerin beğenisine sundu. Maharatlerini sergileyerek hazırladıkları yemeğin hazırlanışı, detaylarını açıkladılar. Şeflerin tadım sonrasında değerlendirmesi ile en beğenilen yemek, Dilara'nın oldu. Böylece bu akşam bireysel dokunulmazlık oyununu Dilara kazandı.

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında oylama için konsey toplandı. Burcu ve Hasan, oylamada birbirlerini oy kullanmak zorunda idiler. Bu durumda potaya girecek ismi belirleyecek oy, Dilara'nın vereceği oy idi. Dilara'nın oyu Burcu'dan yana oldu. Böylece Burcu, 19. haftanın ilk eleme adayı oldu.