Yayınlanma Tarihi: 27.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 27.09.2021

MasterChef Türkiye 27 Eylül 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 6. haftanın kaptanlık oyunu kıran kırana bir mücadeleye sahne olurken şefler kazanan tabağı belirleyecek tadımı yaptı. İşte en iyi yemeği yaparak mavi takım kaptanı seçilen o isim...Büyük ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de altıncı hafta başladı. Haftanın ilk oyununda yarışmacılar, kaptanlık oyununda karşılaştı. Şeflerin bu oyunda yapılmasını istediği yemek, menemen oldu. Dörderli gruplar halinde yapılan menemende gecenin en başarılı ismi, mavi takım kaptanı oldu.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Ekranların en çok izlenen yarışma programı Masterchef Türkiye'de altıncı hafta başladı. Yarışmacılar, haftanın ilk gününde kaptanlık oyunu için mutfağa girdi. 27 Eylül Pazartesi akşamı yayınlanan MasterChef 78. bölümde kaptanlık oyununda istenen yemek menemen oldu.

Kaptanlık oyununda şefler değişiklik yaparak yarışmacıları dörderli gruplara ayırdı. İlk dört yarışmacı başladıktan sonra diğer grup beş dakika sonra başladı. Bu şekilde gruplar beşer dakika ara ile menemen yapmaya başladı. Şefler, ilk bitiren grubun yemeklerin tadımını yaptı ve sonraki gruba geçti.

Yarışmacılar, birbirinden farklı menemenler yaptı. Şefler, haftanın ilk oyununda kritik tadımı yaptı ve başarılı isimleri açıkladı. En iyi menemeni yapan dört isim Tahsin, Burcu, Araz ve Eren oldu. Bu dört isim arasında ise gecenin en başarılı olanı Tahsin, kaptanlık oyununu kazandı ve Mavi takım kaptanı oldu.