Yayınlanma Tarihi: 28.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 28.10.2021

MasterChef Türkiye 27 Ekim 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 10. haftanın 2. dokunulmazlık oyununda takımlar Doğu Anadolu mutfağından yemekler yaptı. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları kritik tadım sonrası kazanan takımı işte böyle açıkladı...Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de bu akşam ikinci dokunulmazlık mücadelesi yaşandı. Doğu Anadolu yöresinden beş çeşit yemeğin yapıldığı oyunda bir yemekte çıkan limon çekirdeği dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam kritik bir dokunulmazlık oyunu ekrana geldi. İlk dokunulmazlığı Kırmızı takım kazanmıştı. Bu oyun ise haftanın galibini belirleyecekti. Oyun öncesinde Mavi takım ile Kırmızı takım yarışmacıları kura heyecanı yaşadı.

27 Ekim Çarşamba akşamı ekrana gelen MasterChef'in 100. bölümünde dokunulmazlık oyunu menüsünü Doğu Anadolu Bölgesi yemekleri oluşturuyordu. Yarışmacıların seçtiği kurada çıkan sayılar ile oyuna dahil olması sırası idi. Mavi takımdan Burcu ile Kırmızı takımdan Eren oyuna ilk sırada ve tek başlarına başladılar. Sonrasında beşer dakika arayla arkadaşları sıra numarasına göre arkadaşlarının yardımına gitti.

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda günün menüsünde beş çeşit yemek vardı. Bu yemekleri yapmaları için verilen süre ise bir saat idi. Süre bitiminde Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna şef tadım yaptı. Şefler, tadım sonrasında kazanan takımı belirlemede zorlandıklarını söyledi.

MasterChef 2021'de şefler, yemeklerden hangi takımın daha başarılı olduğu açıklamaya başladı. Bu sırada Somer şefin Mavi takımın yaptığı elmalı köfte içinde limon çekirdeği bulması verilen kararın değişmesini sağladı. Beş yemekten dördünde başarılı olan Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununu kazandı ve haftayı galip olarak bitirmeyi garantiledi.