Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 27.10.2021

MasterChef Türkiye 26 Ekim 2021 | 10. haftanın ilk eleme adayı belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 10. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kaybetti ve mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Oyunu kazanan Safanur haftanın ilk eleme adayını böyle belirledi...MasterChef Türkiye 2021'de onuncu hafta başladı ve ilk eleme adayı belli oldu. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık için bir kez daha tezgahların başına geçti. Şefin tabağına en yakın yapan isim, dokunulmazlığı kazandı ve ilk eleme adayını belirledi.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de onuncu haftanın ilk eleme adayı bu akşam belirlendi. MasterChef Türkiye'de Mavi takım ile Kırmızı takım, ilk takım oyununda karşı karşıya geldi. Avrupa bistro menüsünü düelloyu kazanan Mavi takım kaptanı Ateş belirledi. Böylece Mavi takım, dokunulmazlık oyununa menüyü bilerek girdi.

MasterChef 2021'de onuncu haftanın ilk dokunulmazlık oyununu, iki önemli dezavantajına rağmen Kırmızı takım kazandı. Avantajını iyi kullanamayan Mavi takım, dokunulmazlığı kaybetti. Sonrasında ise Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık için mücadele etti. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek Danilo şefin imza tabağı Panna Scotta oldu.

Bireysel dokunulmazlık oyununda verilen 45 dakikalık süre bitiminde şefler kritik tadımı yaptı. Şefler, hazırlanan tabakların eksik ve hatalarla dolu olması nedeniyle yarışmacıları uyardı. Şefin tabağına en yakın şekilde yemeği yapmayı başaran ise eksiksiz bir tabak hazırlayan Safanur oldu.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Safanur, Ateş'in Mavi takım kaptanlığını takdir ettikten sonra dokunulmazlık oyununda stratejik bir hata yapılmadığını, kaybetmenin kendi bilgi yetersizliğinden kaynaklandığını söyledi. Son olarak ise "Ben bugün beni anlayacağını inandığım Araz abiyi söylemek istiyorum" diyerek haftanın ilk eleme adayının Araz olduğunu açıkladı.