Yayınlanma Tarihi: 27.08.2021 | Değiştirme Tarihi: 27.08.2021

MasterChef Türkiye 26 Ağustos 2021 | İşte Masterclass oyununu kazanan isim

MasterChef Türkiye 2021'in bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde Masterclass heyecanı yaşandı ve yarışmacılar birçok yeni teknik öğrendi. Eğitimin ardından Masterclass oyununda kapışan yarışmacılar, finale çıkabilmek için mücadele etti. Final oyununa giden 4 kişi et pişirme derecelerini tutturmaya çalıştır. Şeflerin kontrollerinin ardından kazanan isim Tahsin oldu.Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam MasterClass heyecanı yaşandı. Şefler, sezonun ilk MasterClass'ında yarışmacılara çok önemli bilgiler verdi. Etin kesimi, pişirilmesi ve kebap yapma inceliklerinin anlatıldığı MasterClass'ta üç aşama sonrasında kazanan isim belli oldu.

MASTERCHEF 2021'DE MASTERCLASS'I KİM KAZANDI?

TV8 ekranlarından büyük ilgiyle izlenen MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam ilk MasterClass verildi. Sırasıyla şefler, yarışmacılara et kesimi, pişirilmesi ve kebap yapımı hakkında bilgiler verdi. Mehmet Yalçınkaya şef, et kesim tekniklerini en ince detaylarına kadar anlattı. Danilo Zanna Şef, et pişirilmesi, mühürleme, mantolalama gibi tekniklerde yarışmacıları aydınlattı. Son olarak ise Somer şef, kebap yapımı, zırh çekim tekniği, ete katılacak baharat miktarı gibi konularda detaylı bilgiler verdi.

MasterClass eğitimi sonrasında yarışmacılara sınav yapıldı. İlk olarak 30 dakika içinde ikişer tane Adana kebap yapılması istendi. En başarılı olan sekiz yarışmacı ikinci tura geçti. Bu isimler; Mert, İbrahim, Hamza, Emre, Sergen, Hasan, Tahsin, Görkem oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılardan istenen 50 derece pişmiş et idi. Şefler, süre verilmeyen oyunda hazır olduğunu söyleyen yarışmacının pişirdiği etin sıcaklığını ölçtü. Yapılan ölçümler sonrasında 50 dereceye en yakın eti pişiren Hasan, Mert, Tahsin, İbrahim finale kaldı.

MasterClass'ın final oyununda ise 70 derece pişmiş et istendi. Yine aynı şekilde hazır olduğunu söyleyen yarışmacının pişirdiği etin sıcaklığı ölçüldü. Yetmiş dereceye en yakın (68 derece) şekilde pişiren isim Tahsin oldu. Böylece Tahsin, sezonun ilk MasterClass ödülünü kazandı. Ödül ise evinde kullanmak üzere mikser, hamur yoğurma makinesi ve bıçak set idi.