Yayınlanma Tarihi: 24.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 24.11.2021

MasterChef Türkiye 24 Kasım 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 14. haftanın 2. dokunulmazlık oyunu Hababam Sınıfı'nın çekildiği Adile Sultan Kasrı'nda oynandı. Peki oyunu hangi takım kazandı? İşte şeflerin kullanılan oyları saydıkları ve kazanan takımı açıkladıkları o anlar...MasterChef Türkiye'de bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. Öğretmenler Gününe özel olarak Adile Sultan Kasrında yapılan dokunulmazlık oyununda jüriliği de yedi bölgeden yedi öğretmen yaptı. Bir farkla dokunulmazlığı kazanan takımı belirleyen yemek ise tatlı oldu.

MASTERCHEF'TE 2. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye 2021'de ikinci dokunulmazlık oyunu nefes kesici bir mücadeleye sahne oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım, ikinci takım oyununda Adile Sultan Kasrı Öğretmenevinde karşılaştı. Hababam sınıfına özel beşi çeşit yemek yapılması istendi.

Dokunulmazlık oyunu sırasında Görkem, tezgahtan birşeyleri düşürdüğü için bir dakika köşede tek ayak üstünde bekleme cezası aldı. Tahsin'in ona bakarak gülmesi, Hababam Sınıfı'ndaki o unutulmaz sahneyi hatırlattı.

İkinci dokunulmazlık oyununda beş çeşit yemek, yedi özel konuğa ikram edildi. Yedi bölgeden yedi öğretmen, yarışmacıların yaptığı yemekleri tattı. Tadım sonrasında konuklar, Mavi ve kırmızı pullar ile beğendiği takıma oylarını kullandı.

Dış çekim sonrasında verilen oyların sayımı stüdyoda yapıldı. Oyların sayımı sırasında nefesler tutuldu. Heyecan içinde geçen oyunda Mavi takım, 7-0 gibi farklı bir skorla başladı. Fakat sonrasında Kırmızı takım, dört yemekte de başarılı olup rakibi ile arasındaki farkı kapattı. Tatlı için verilen oylar öncesinde beraberlik vardı.

Tatlı için verilen oyların sayımı sonucunda Kırmızı takım yine galip çıktı. Böylece, 18-17 skorla ikinci dokunulmazlık oyununu kazanan Kırmızı takım oldu. Bu sonuçla Kırmızı takım, dokunulmazlık mücadelesinde 1-1 beraberliği yakaladı.

Bu oyunu kazanan takıma, çok özel bir restoranda yemek ödülü verilecekti. Oyunda farkın bir puanda kalması nedeniyle şefler, iki takımın da ödülden faydalanacağını söyledi.