Yayınlanma Tarihi: 25.10.2021 | Değiştirme Tarihi: 25.10.2021

MasterChef Türkiye 24 Ekim 2021 | MasterChef Türkiye'de bu haftanın elenen ismi belli oldu

MasterChef'te kim elendi? Cevabı merak edilen soru Tv8 ekranlarında izleyiciyle buluşan programın yeni bölümüyle yanıtını buldu. 24 Ekim MasterChef son bölümünde heyecan dolu anlar yaşanırken, Somer Şef'in imza tabağı kadayıflı karidesi, diğer rakiplerine göre daha az başarılı yapan bir isim elendi. Peki MasterChef Türkiye'de kim elendi? İşte yanıtı...MasterChef Türkiye'de elenen isim belli oldu. Kritik gecede 6 eleme adayı, ilk etapta ana ürün olarak ayvayı kullandı ve şeflerin beğenisini kazanmaya çalıştı. Bu turda 3 isim en az bir hafta daha yarışmada kalmayı garantilerken, 3 isim ise elemede ikinci etaba kaldı. 

MasterChef Türkiye 24 Ekim Eleme adayları 

*Rabia
*Dilara
*Hasan
*Emre
*Sergen
*Pelin

24 EKİM MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de 6 eleme adayının olduğu ilk eleme etabında yarışmacılar şefler tarafından verilen ayva ile yaratıcı tabaklar hazırlamaya çalıştı. Müthiş bir heyecana sahne olan bu ilk etapta 3 isim elenmekten kurtuldu.

İkinci etaba ise Rabia, Pelin ve Emre kaldı. Bu üç isimden Somer Şef'in imza tabağı olan Kadayıflı Karides yapmaları istendi. Somer Şef, tabağının ayrıntılarını yarışmacılarla ve ekran başındaki izleyicilerle paylaşırken, yarışmacılara nelere dikkat etmeleri gerektiğini de tek tek anlattı.

Verilen süre içerisinde tabaklarını hazırlayan yarışmacılar, bu tabakları şeflerin beğenisine sundu. 

Şeflerin yaptığı tadımın ardından bu 3 kişi arasında en az başarılı tabağı yapan isim yarışmaya veda etti. Böylelikle MasterChef’te bu haftanın elenen ismi Rabia oldu.