Yayınlanma Tarihi: 24.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 24.11.2021

MasterChef Türkiye 23 Kasım 2021 | Haftanın 1. ve 2. eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye 2021'de 14. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu nefes kesti. Oyunu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası 14. haftanın 1. ve 2. eleme adayları belirlendi...Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayları belli oldu. Mavi takım ve Kırmızı takım arasındaki mücadele ilk dokunulmazlık oyunu ile başladı. İlk oyunda kazanan Mavi takım olurken Kırmızı takım, iki eleme adayı çıkarmak zorunda kaldı.

MASTERCHEF'TE 1. VE 2. ELEME ADAYI KİM OLDU?

TV8'in sevilen yarışması MasterChe Türkiye 2021'de on dördüncü hafta mücadelesi başladı. Bu hafta Mavi takım kaptanı Dilara, Kırmızı takım kaptanı Görkem oldu. İki kaptan arasında yapılan düelloyu kazanan Dilara, takımına iki dakika ekstra süre kazandırdı. Bu avantaj ile dokunulmazlık oyununda kazanan Mavi takım oldu.

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyununa çıktı. 23 Kasım Salı bölümünde bireysel dokunulmazlık oyunu yemeği Somer Şefin özel tarifi oldu. Bu yemek için verilen kırk dakikalık süre sonunda şefler, dokunulmazlığı kazananın Eren olduğunu açıkladı. Oyunda kural hatası yapan Araz'ın yemeği değerlendirilmeye alınmadı.

MasterChef 119. bölümde bireysel dokunulmazlığı kazanan Eren'in potaya gönderdiği isim Görkem idi. Böylece haftanın ilk eleme adayı Görkem oldu. Sonrasında konseyde yapılan oylamada ise adı en çok yazılan yarışmacı Pelin, haftanın ikinci eleme adayı oldu.