Yayınlanma Tarihi: 23.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 23.09.2021

MasterChef Türkiye 23 Eylül 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de haftanın son dokunulmazlık oyunu büyük bir heyecana sahne oldu. İsveç Başkonsolosluğu'nda oynanan oyun sonrası kazanan takım belli oldu. İşte son dokunulmazlığı alan takım...Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye 2021'de haftanın galibi takım belli oldu. MasterChef'te üçüncü dokunulmazlık oyunu dış çekimde İsveç Başkonsolosluğuna konuk oldu. Burada altı konsolos için yapılan yemekler ile dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu.

MASTERCHEF'TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de beşinci haftanın son dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. 23 Eylül Perşembe günü yayınlanan 75. bölümde dış çekim için MasterChef 2021 ekibi, İsveç Başkonsolosluğuna gitti. İstanbul Beyoğlu'ndaki konsoloslukta altı başkonsolos için yemekler yapıldı.

MasterChef'te şefler, haftanın son dokunulmazlık oyunu menüsünü protokol yemeği olarak açıkladı. Günün menüsünde kuşkonmaz çorbası, volovan, İsveç köfte, dana yanağı, peşmelba vardı. Bu yemeklerin hazırlanması için bir saat süre verildi.

Dokunulmazlık oyunu sırasında Safanur'un yaşadığı talihsiz kaza herkesi korkuttu. Safanur, fırındaki yemeği ile ilgilenirken üstüne ocaktan yağ sıçraması ile acı içinde kaldı. Koluna ve saçına sıçrayan yağlar için sağlık ekibi, tedavisini yaptı. Safanur, ufak yanıklar ile olayı atlattı.

Süre bitiminde yemekler, konuklara ikram edildi. Yemeklerin tadımı sonrasında konuklar oylarını kullandı. Beş yemek için altı konuk tarafından otuz adet oyun sayımı stüdyoda yapıldı. Nefeslerin tutulduğu oy sayımı sonucuna göre Kırmızı takım, 17-13 skorla dokunulmazlığı kazanan taraf oldu.