Yayınlanma Tarihi: 23.11.2021 | Değiştirme Tarihi: 23.11.2021

MasterChef Türkiye 22 Kasım 2021 | Düelloyu hangi kaptan kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 14. haftanın mavi takım kaptanı Dilara ile kırmızı takım kaptanı Görkem düelloya çıktı. İşte düelloyu kazanarak takımına önemli bir avantaj kazandıran o kaptan...İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye'de 14. hafta başladı. Haftanın ilk mücadelesi, kaptanlık oyunu idi. MasterChef'te son on bire kalan yarışmacılar arasında kıyasıya kaptanlık oyunu mücadelesi yaşandı. Kaptanlık oyunu sonrasında kaptanların seçimi ile takımlar oluşturuldu. Son olarak ise kaptanların düellosu ekrana geldi. Çok keyifli ve kahkahalar içinde geçen düelloda kazanan kaptan, takımına önemli bir avantajı kazandırdı.

MASTERCHEF'TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

TV8'in sevilen yarışmalarından biri olan MasterChef Türkiye 2021'de yeni hafta yeni mücadeleler ile başladı. 14. haftanın ilk mücadelesinde yarışmacılar, kaptanlık oyununda karşılaştı. On bir yarışmacı arasından en iyi ıslak hamburgeri yaparak kaptanlık oyununu kazanan Dilara oldu. Mavi takım kaptanı olan Dilara, Kırmızı takım kaptanlığını Görkem'e verdi.

MasterChef'in 22 Kasım Pazartesi akşamında ekrana gelen 118. bölümünde Mavi takım kaptanı Dilara ve Kırmızı takım kaptanı Görkem oldu. İki takım kaptan, akıllarındaki takımları oluşturmaya başladı. Sonuçta bu hafta Mavi takım 6, Kırmızı takım 5 kişi ile mücadele edecek. Sonrasında ise kaptanlar düellosu ekran geldi.

MasterChef'te kaptanlar düellosunda bu sefer herhangi bir yemek yapılmadı. Kaptanlar düellosunda bilgi yarışması yapıldı. Yarışmada kaptanlar 21 soru soruldu. Çoktan seçmeli olan soruları cevaplandırmak için 15 saniye süre verildi. Kaptanlar düellosu sırasında verilen cevaplar ile kahkahalar adeta havada uçtu. Çok eğlenceli, bol gülmeli geçen kaptanlar düellosunda 10-8 skorla kazanan Dilara oldu.

MasterChef'te kaptanlar düellosunu kazanan Dilara, Mavi takıma ekstra süre kazandırdı. Oyun öncesinde açıklanan avantaja göre kazanan kaptan, doğru bildiği her cevap için bir dakika ek süre verilecekti. Böylece Mavi takım, ilk takım oyununda iki dakika ek süre kazanmış oldu.