Yayınlanma Tarihi: 22.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 22.09.2021

MasterChef Türkiye 22 Eylül 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 5. hafta heyecanı 2. dokunulmazlık oyunu ile devam etti. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları tadımlar sonrası kararlarını açıkladı. İşte dokunulmazlık oyununu kazanan takım...Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de bu akşam ikinci dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununda düello yapıldı. Düellonun konusu ise börek tarifleri idi. Sekiz çeşit börekten yapılan değerlendirme başarılı olan takım, dokunulmazlığı kazandı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

Her bölümü farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı. İlk dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım olmuştu. İki takım, bir kez daha dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. İkinci dokunulmazlık oyunu düello şeklinde yapıldı. Ve yarışmacılar, yapacakları yemeği ve rakibini kura çekimi ile belirledi.

Masterchef 2021'in 22 Eylül Çarşamba bölümünde şefler, dokunulmazlık oyunu menüsünün börekler olduğunu açıkladı. Düello şeklinde yapılan dokunulmazlık oyununda sıra kura çekimine geldi. İlk önce mavi takım, numaralı bıçakları çekerek yapacakları börekleri belirledi. Sonrasında Kırmızı takım yarışmacıları ise çektileri numaralı bıçaklar ile düello yapacağı rakibini belirledi.

Dokunulmazlık oyununda düellolardaki eşleşmeler belli olduktan sonra şefler, süreyi açıkladı. Her börek için farklı bir süre tanındı. İlk sıradaki böreğin yapımı için verilen süre 25 dakika idi. Devamında gelen börekler için beşer dakika eklendi. Böylece son sıradaki börek için verilen süre bir saat oldu.

Dokunulmazlık oyununda yarışmacılar, rakibini yenmek için verilen sürede en iyi, en lezzetli böreği yapmaya çalıştı. Şefler, süresi biten böreğin tadımını yaparak düelloda kazanan yarışmacıyı anında açıkladı. Sekiz börek düellosunda gül böreğinde kazanan olmadı. Diğer yedi düelloda ise beşinde Mavi takım, ikisinde Kırmızı takım kazandı. Böylece Mavi takım, 5-2 skorla ikinci dokunulmazlık oyununu kazandı.

Dokunulmazlık oyunundaki eşleşmeler, yapılan börekler ve kazanan takımlar

1) Puf böreği: Azize - Şükrü 25 dk -- Kazanan Kırmızı takım
2) Avcı böreği: Sergen - Araz 30 dk --- Kazanan Mavi takım
3) Laz böreği: Mert - Emre 35 dk --- Kazanan Mavi takım
4) Patatesli gül böreği: Mustafa - Dilara 40 dk --- YOK
5) Soğanlı susamlı Girit böreği: Eren - Safanur 45 dk --- Kazanan Mavi takım
6) Talaş böreği: Burcu - Hamza 50 dk --- Kazanan Mavi takım
7) Kıymalı kol böreği: Ateş - Milhan 55 dk --- Kazanan Mavi takım
8) Boşnak böreği: Tahsin - Hasan 60 dk --- Kazanan Kırmızı takım