Yayınlanma Tarihi: 23.08.2021 | Değiştirme Tarihi: 23.08.2021

MasterChef Türkiye 22 Ağustos 2021 - Ana kadroya giren 16. isim belli oldu

MasterChef Türkiye 2021, 22 Ağustos bölümüyle nefesleri kesti. İşte final turunda rakiplerini geride bırakarak ana kadronun 16. ismi olmaya hak kazanan yarışmacı...Büyük ilgiyle takip edilen ve her bölüm farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye’de ana kadro yarışmacıları belli oldu. MasterChef 2021’in bu akşam ekrana gelen yeni bölümde yedek yarışmacılar arasında kıran kırana geçen mücadele sonunda 16. yarışmacı da seçildi. Böylece MasterChef Türkiye 2021 yarışmacıları belli oldu.

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA GİREN 16. YARIŞMACI KİM OLDU?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye’de final turu sona erdi ve elemelerden geçip ismi yazılı önlüklerini kazanan 16 yarışmacı belli oldu. 22 Ağustos Pazar akşamı ekrana gelen MasterChef’in 44. bölümünde heyecan dolu anlar yaşandı. Final turunun yedek yarışmacıları, verilecek son önlüğü kazanmak için karşı karşıya geldi.

MasterChef 2021 yeni bölümde on beş yedek yarışmacıdan ilk istenen yemek “dalyan köfte” idi. Şefler, bu yemeği yapmaları için yarışmacılara 50 dakika süre tanıdı. Yarışmacılar, kolları sıvadı ve tezgahlarının başına geçerek en iyi yemeği yaparak sonraki tura kalmak için tüm yeteneklerini sergiledi.

İlk tur için verilen sürenin sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Tek tek tadılan yemeklerden sonra şefler bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirme sonucunda yaratıcılık oyununa kalan yedi yarışmacı; Yiğit, Araz, Merve, Pelin, Azize, Samet ve Sergen oldu.

Yaratıcılık oyununa kalan yedi yarışmacıya verilen ana ürün ise kavun idi. Bu ürünle yapılacak yaratıcı bir tabak için şeflerin verdiği süre 40 dakika oldu. Bir dakika düşünme süresi ve üç dakikalık market alışverişi sonrasında yarışmacılar, birbirinden lezzetli ve enfes tabaklar çıkardı. Şefler, bu yemekler karşısında karar vermekte çok zorlandılar. Oybirliği ile alınan karara göre gecenin en iyi yemeğini yapan ve şeflerden büyük övgü alan Sergen, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna giren 16. yarışmacı oldu.