Yayınlanma Tarihi: 21.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 21.09.2021

MasterChef Türkiye 21 Eylül 2021 | Dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 5. haftanın ilk dokunulmazlık oyunu nefes kesen bir mücadeleye sahne oldu. Peki oyunu hangi takım kazandı? Şefler yaptıkları tadım sonrası kararlarını işte böyle açıkladı...Ekranların en çok izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de bu akşam 1. dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Beşinci haftanın ilk takım oyununda günün menüsü Osmanlı Saray mutfağı yemekleri idi. Oyun öncesi düelloyu kazanan Hamza'ya takımına kazandıracağı avantaj için üç farklı seçenek sunuldu. Mavi takım ile Kırmızı takım arasında kıyasıya mücadele içinde geçen oyunu kazanan takımı şeflerin kritik tadımı belirledi.

MASTERCHEF'TE 1. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

İlgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de beşinci haftanın ilk dokunulmazlık oyunu bu akşam ekrana geldi. 21 Eylül Salı günü izleyicisiyle buluşan MasterChef 73. bölümde haftanın ilk takım oyununda düelloyu kazanan Kırmızı takıma avantaj için üç seçenek sunuldu. Beş dakika ek süre, bir yarışmacı eksiltme ve yemeklerin tam tarifi arasından Kırmızı takımın seçimi reçeteden yana oldu.

MasterChef Türkiye'de haftanın ilk dokunulmazlık oyunu menüsü Osmanlı Saray mutfağındandı. Yedi çeşit yemeğin yapılması istendiği takımlara bir saat süre verildi. Takımlar, yemekleri yapacak yarışmacıların organizasyonunu yaptıktan sonra süre başladı ve müthiş mücadele start aldı. İki takımın yarışmacıları, en iyi yemekleri yapmak için tüm hünerlerini sergiledi.

Verilen süre bitiminde şefler, iki takımın hazırladığı yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında yemekler için tek tek kritik yapıldı. Yedi yemek için hangi takımın kazandığı açıklandı. Buna göre Kırmızı takım, Mavi takımı 4-3 yenerek dokunulmazlık oyununu kazanan takım oldu.