Yayınlanma Tarihi: 22.12.2021 | Değiştirme Tarihi: 22.12.2021

MasterChef Türkiye 21 Aralık 2021 | Haftanın ilk eleme adayı belirlendi

MasterChef Türkiye 2021'de 18. haftanın ilk dokunulmazlık oyununu kırmızı takım kazanınca mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı. Oyunun ardından haftanın ilk eleme adayı belirlendi.TV8'in sevilen yarışması MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı bu akşam belli oldu. Unlu mamullerin yapıldığı dokunulmazlık oyununda kazanan Kırmızı takım oldu. Mavi takım ise oylama ile potada giden ilk ismi belirledi.

MASTERCHEF'TE İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

İlgiyle takip edilen MasterChef Türkiye 2021'de on sekizinci haftanın ilk dokunulmazlığını Kırmızı takım kazandı. Mavi takım kaptanı Dilara, kaptanlar düellosunu kazanmış, bunun karşılığında Mavi takıma menüyü bir gün önceden bilme avantajı verilmişti.

Dokunulmazlık oyununda dezavantajına rağmen Kırmızı takım, yedi üründen beşinde daha lezzetli unlu mamul çıkarmayı becerdi. Böylece, 1. dokunulmazlık oyununu kazandı. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Mavi takım yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlık oyununda karşılaştı.

Bireysel dokunulmazlık oyunu, yaratıcılık oyunu oynandı. Ana ürün olarak kahve verilen yarışmacılar, kırk dakika içinde en lezzetli tabağı hazırlamaya çalıştı. Tüm hünerlerini sergileyen yarışmacılar arasında Dilara, en güzel yemeği hazırlayarak dokunulmazlığı kazandı.

Son olarak Mavi takımın konseyi toplandı. Konseyde Tahsin, Eren ve Mert için oylama yapıldı. Her yarışmacının birer oy kullanma hakkı vardı. Oylama sonucunda ismi en çok yazılan , haftanın ilk eleme adayı oldu.