Yayınlanma Tarihi: 20.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 20.09.2021

MasterChef Türkiye 20 Eylül 2021 | Kaptanlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 5. haftanın kaptanlık oyunu kıyasıya bir mücadeleye sahne olurken şefler kazanan ismi belirlemek için kritik tadımı yaptı. .İşte gecenin en iyi tabağını yaparak mavi takım kaptanı olan isim...Heyecan ve lezzetin bir araya geldiği yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de beşinci hafta kaptanlık oyunu ile start aldı. Yarışmacılar, yeni haftada mavi takım kaptanı olmak için mutfağa girdi. Kaptanlık oyunu, bu hafta farklı olarak iki aşamalı yapıldı. İlk turda başarılı olan sekiz isim final turuna geçti. Finalde ise yapılan kritik tadım günün kazanan ismin belirledi.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Her bölümü farklı heyecanlar yaşatan MasterChef Türkiye'de yeni hafta başladı. Elenen yarışmacı yerine yedeklerden gelen isim ile on altı yarışmacı, bir kez daha kaptanlık oyununda karşılaştı. MasterChef 2021'in 20 Eylül Pazartesi bölümünde şefler, yarışmacılara ana ürün olarak bir bütün tavuk verdi. İki aşamalı yapılan kaptanlık oyununda bu tavuktan iki farklı yemek yapıldı.

MasterChef'in 72. bölümünde kaptanlık oyunu ilk turunda tavuk kievski yapıldı. Bu yemeği yapmaları için yarışmacılara verilen süre otuz dakika idi. Yarışmacılar, ilk turu geçmek için yeteneklerini ön plana çıkardı ve en iyi yemeği yapmak için kıyasıya mücadele etti. Süre sonunda şefler tadım yaptı ve ilk turun başarılı isimlerini belirledi. Bu turu geçenler Azize, Mert, Emre, Sergen, Ateş, Milhan, Eren ve Mustafa oldu.

Kaptanlık oyunu ikinci turunda yapılan yemek tavuk şişti. Yemek için verilen süre ise 25 dakika idi. Şefler, süre sonunda hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin en beğendiği tavuk şişi yapan isim Azize oldu. Böylece Azize kaptanlık oyununu kazanarak MasterChef'te beşinci haftanın Mavi takım kaptanı oldu.