Yayınlanma Tarihi: 21.09.2021 | Değiştirme Tarihi: 21.09.2021

MasterChef Türkiye 20 Eylül 2021 | Kaptanların düellosunu kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2021'de 5. haftanın mavi takım kaptanı Azize, kırmızı takım kaptanı ise Hamza oldu. Kaptanların düelloda yaptıkları yemeğin ardından şefler kazanan ismi işte böyle açıkladı...Büyük ilgiyle izlenen MasterChef Türkiye 2021'de kaptanlar düellosunu kazanan belli oldu. Bu akşam, beşinci haftanın ilk gününde yarışmacılar, kaptanlık oyunu için mutfağa girdi. Kaptalık oyununu kazanan Azize oldu. Sonrasında kırmızı takım kaptanı olarak seçtiği Hamza ile düello yaptı. Düelloyu kazanan kaptan, ilk takım oyununda verilecek avantajı takımına kazandırmış oldu.

MASTERCHEF'TE KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Sevilen yarışma MasterChef Türkiye'de beşinci hafta kaptanlık oyunu ile başladı. Haftanın ilk gününde oynanan kaptanlık oyunu iki turdan oluşuyordu. Tavuktan yapılan iki yemeği en iyi şekilde yapan Azize, kaptanlık oyununu kazanarak mavi takım kaptanı oldu.

Kaptanlık oyununu kazanan Azize, kırmızı takım kaptanı olarak Hamza'yı seçti. İki takım kaptanı, yarışmacı seçimi ile bir hafta boyunca yarışacak Mavi takım ve Kırmızı takım kadrolarını oluşturdu.

MasterChef 2021'in 20 Eylül Pazartesi bölümünde son olarak kaptanlar düellosu oynandı. İki kaptan, şeflerin istediği yemeği yapmak için mutfağa girerken takımlar da yukarıdan kaptanlarına destek oldu. Kaptanlar düellosu için istenen yemek lokma tatlısı oldu.

Şefler, kaptanlar düellosu öncesinde lokma tatlısının nasıl olması gerektiğini ve kazananın nasıl belirleneceğini anlattı. Yarışmacılara, en lezzetli ve en iyi lokma tatlısı yapmaları için 30 dakika süre verildi. Süre sonunda şefler, kazanan kaptanı belirlemek için tadım yaptı. Rakibine göre daha başarılı lokma tatlısı yapan Hamza, kaptanlar düellosunu kazandı.